PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31714}

Z zimną krwią

In Cold Blood
7,8 2 966
ocen
7,8 10 1 2966
8,0 5
ocen krytyków
Z zimną krwią
powrót do forum filmu Z zimną krwią

Filmu nie oglądałem ale czy tylko mi plakat filmu cholernie przypomina okładkę płyty "In the Court
of the Crimson King" zespołu King Crimson? Jest niemal identyczna

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2QLPp3Dy99hZOYxWhqgnwQFlqi1waxtd1UM94C lzkcm9aN4BILw

LurpakButter

no właśnie, identyczna okładka, też nie wiem dlaczego.

ocenił(a) film na 9
LurpakButter

ale jaja

Szalik999

Dokładnie tak! :o

LurpakButter

Od razu uderzyło mnie to po oczach. To jest zupełnie to samo...

LurpakButter

Rzeczywiście :)

użytkownik usunięty
LurpakButter

Z tego co widzę, tylko na polskim plakacie umieszczono twarz z okładki Crimsonów. Można przypuszczać, że w Polsce film miał premierę już po wydaniu albumu [1969], a idąc za Wikipedią (na temat płyty "In the Court of the Crimson King"):

"Okładka została przygotowana przez Barry'ego Godbera, który był programistą i projekt plastyczny na potrzeby In the Court of the Crimson King był jedynym tego typu jaki opracował w swoim życiu."

Wszystko wskazuje na to, że ktoś zerżnął od zespołu pomysł na plakat. :]

Były czasy, kiedy w radio leciały całe płyty z muzyką. Od deski, do deski. Nikt nie przejmował się prawami autorskimi. Być może tutaj było podobnie.

ocenił(a) film na 8
pawimor

To byly piekne czasy...pamietam ...

pawimor

heh, nagrywało się :)

LurpakButter

To samo pomyślałam!

MsChocolate_2

King crimson , rzeczywiście podróba ten plakat :(

ocenił(a) film na 8
LurpakButter

Ja pamiętam tą grafikę z jakiegoś dema na Amigę, być może "Global Trash", ale to było normalne, że niektórzy przerysowywali znane grafiki np. Borisa Vallejo, by pokazać je w wersji "komputerowej". A King Crimson muszę posłuchać, ciekawe czy mi podejdzie.

Pyrogenus

I jak podeszło?

ocenił(a) film na 8
zulon

Tak, w ogóle okazało się, że ja to trochę znam bo moja siostra tego kiedyś słuchała i "przez ścianę" ja przy okazji też ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones