PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31421}
6,2 987
ocen
6,2 10 1 987
6,2 9
ocen krytyków
Zimowy zmierzch
powrót do forum filmu Zimowy zmierzch

Film obejrzałam po przeczytaniu opowiadania Tadeusza Konwickiego i mam wrażenie, że potencjał całej historii nie został do końca wykorzystany... Choćby samo zakończenie, które po prostu w pewnym momencie się urwało, a ja czekałam na ostateczne, chociaż pozornie nic nie znaczące, ale symboliczne zakończenie. No i postać głównego bohatera - przekwitającego, jakby zmęczonego życiem mężczyzny wyobrażałam sobie trochę inaczej i zabrakło mi "tego czegoś w oczach". Czuję lekki niedosyt, ale scena z Józkiem wchodzącym z akordeonem - po prostu złoto. Tak samo ujęcia postaci zza pociągu. W sumie jak na debiut reżysera to naprawdę udany debiut.

ocenił(a) film na 5
kawaidobreciasto

Bez sensu jest, że w noweli główny bohater się inaczej nazywa. Proza Konwickiego oddała też znacznie lepiej rozważania na temat starości, która boi się spotkać z młodością, pewnie dlatego, żeby nie przywołała jej wspomnień. Jest też szersze tło przeszłości Łyndy/Rumszy. Nie jest to w żadnym wypadku najlepszy tekst TK, ale znacznie lepszy od filmu. Może dlatego Konwicki nie stanął za kamerą, bo ktoś znacznie ingerował mu w scenariusz...

LukaszJarosz25

Pamiętasz, jak natrafiłeś film? - W Internecie znalazłem tylko na fragment.

ocenił(a) film na 5
buterfly

Zdaje się na chomi ku jest całość.

LukaszJarosz25

Zauważyłem, że był też emitowany na kanale Kino Polska. Nie wykluczone, że powtórzą emisje, bo ta stacja lubi powtarzać już emitowane filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones