"(Nie)znajomi" ze znakiem jakości "Filmweb Poleca!"

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/%22%28Nie%29znajomi%22+ze+znakiem+jako%C5%9Bci+%22Filmweb+Poleca+%22-134848
W piątek do kin wejdą "(Nie)znajomi", czyli polski remake włoskiego "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Obraz przypadł do gustu członkom redakcji i dlatego postanowiliśmy przyznać mu znak jakości "Filmweb Poleca!".


Jednym z atutów filmu są kreacje aktorskie. Tak pisał o nich w recenzji Michał Walkiewicz:

I jak to jest fantastycznie zagrane! Katarzyna Smutniak powtarza tutaj rolę gospodyni całej imprezy z włoskiego oryginału, jednak dzięki drobnemu przesunięciu fabularnych akcentów, może czerpać z zupełnie innej palety emocji. Michał Żurawski nieustannie balansuje pomiędzy ostrym jak brzytwa sarkazmem a niemal histeryczną agresją, co przekłada się na cudowne komediowe miniatury. Najjaśniejszą gwiazdą pozostaje jednak Maja Ostaszewska w roli zahukanej Żony Swojego Męża. Kiedy umęczona, na granicy implozji, wygłasza tyradę w obronie wszystkich Matek Polek przyklejonych do odkurzacza i płyty z termoobiegiem, film nabiera mocy emancypacyjnego manifestu.

Całą recenzję możecie przeczytać TUTAJ.

Znak jakości "Filmweb poleca!" to wyróżnienie przyznawane przez redakcję Filmwebu filmom zasługującym na szczególną uwagę widzów. Są wśród nich nie tylko produkcje artystyczne, ale także komercyjne, doskonale spełniające wymagania danego gatunku bądź przekraczające je w zaskakujący sposób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones