"Assassin's Creed 2" już w planach

The Tracking Board / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Assassin%27s+Creed+2%22+ju%C5%BC+w+planach-116176
Chociaż adaptacja gry wideo "Assassin's Creed" pojawi się na ekranach dopiero w grudniu bieżącego roku, studia New Regency oraz Ubisoft Motion Pictures są na tyle pewne sukcesu, że już planują sequel - przekonał ich od tego pozytywny oddźwięk fanów na opublikowane wcześniej zdjęcia z planu.

Na ekranie znowu mielibyśmy zobaczyć Michaela Fassbendera w roli głównej, a całość miałby wyprodukować ponownie Frank Marshall oraz Matt Phelps (Ubisoft) i Pam Abdy (New Regency). W komunikacie studia nie padają jednak na razie nazwiska Marion Cotillard i reżysera Justina Kurzela - nie wiadomo, czy na tak wczesnym etapie pre-produkcji są związani z projektem. Przypomnijmy, że tercet Fassbender-Cotillard-Kurzel podpisał już wspólnie najnowszą ekranizację "Makbeta".

W pierwszym filmie potencjalnego cyklu Fassbender wciela się w barmana, którego tajemnicza organizacja łączy za pośrednictwem specjalnej maszyny z wcieleniami przodków. W trakcie tej podróży bohater musi powrócić do wspomnień żyjącego przed wiekami w Hiszpanii Asasyna i odzyskać cenne artefakty.

Budżet produkcji wynosi 125 milonów dolarów. Premiera 21 grudnia 2016.