"Atomic Blonde 2" powstanie, ale nie trafi do kin?

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Atomic+Blonde+2%22+powstanie%2C+ale+nie+trafi+do+kin-134099
Dwa lata temu do kin trafił film "Atomic Blonde" z Charlize Theron w roli głównej. Niemal od premiery mówi się o planach nakręcenia kontynuacji. Niestety póki co nic więcej w tej sprawie się nie wydarzyło. Reżyser oryginału, David Leitch, twierdzi jednak, że projekt wciąż ma szansę na realizację.


Może się jednak okazać, że "Atomic Blonde 2" nie trafi do kin. Leitch ujawnił bowiem, że produkcją sequela zainteresowana jest jedna z platform streamingowych. Nie chciał jednak ujawnić która.

Reżyser dodał też, że osobiście nie jest, przynajmniej na razie, związany z sequelem, nie posiada więc wszystkich szczegółów. O rozmowach wie z drugiej ręki, między innymi od swojej żony Kelly McCormick, która ma być jedną z producentek kontynuacji.

Bohaterką "Atomic Blonde" była agentka Lorraine Broughton, klejnot koronny tajnych służb Jej Królewskiej Mości. Jest inteligentna, zmysłowa i dzika. Nie cofnie się przed niczym, by wykonać zadanie i pozostać przy życiu. Bohaterka zostaje wysłana na misję niemożliwą do Berlina. Ma wydobyć  bezcenne akta z pogrążonego w chaosie miasta. Z pomocą Davida Percivala, zawiadowcy stacji kolejowej, lawiruje tocząc najniebezpieczniejszą szpiegowską rozgrywkę.