"Batman: Caped Crusader" uratowany! Amazon odkupił od HBO Max serial o przygodach mrocznego rycerza

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Batman%3A+Caped+Crusader%22+uratowany+Amazon+odkupi%C5%82+od+HBO+Max+serial+o+przygodach+mrocznego+rycerza-149883
"Batman: Caped Crusader" uratowany! Amazon odkupił od HBO Max serial o przygodach mrocznego rycerza
Serwis streamingowy Prime Video nabył prawa do serialu animowanego "Batman: Caped Crusader" po tym, jak został on skasowany - i to jeszcze przed premierą - przez HBO Max. Należąca do Amazonu platforma dała od razu zielone światło na realizację drugiego sezonu.

"Batman: Caped Crusader": mroczny rycerz wraca do korzeni"Batman: Caped Crusader" opisywany jest jako "nowa wizja mitologii Batmana". Jesteśmy bardziej niż podekscytowani, mogąc pracować nad powrotem tej postaci i opowiedzeniem nowych, porywających historii z Gotham City. Nasz serial będzie ekscytujący, i kinowy, chcemy nawiązać do noirowych korzeni Batmana oraz zagłębić się w psychologię tych ikonicznych postaci - deklarują producenci J.J. Abrams, Matt Reeves ("Batman") oraz Bruce Timm ("Batman: The Animated Series").  

Batman kontra polityka korporacjiPrzypomnijmy: HBO Max zleciło realizację serialu w maju 2021 roku. Niestety, rok później platforma w ramach cięcia kosztów ogłosiła, że nie pokaże "Caped Crusader". Tego samego dnia skasowane zostały również "Merry Little Batman", "The Day the Earth Blew Up: A Looney Toons Movie", "Bye Bye Bunny: A Looney Toons Musical", "Did I Do That to the Holidays: A Steve Urkel Story" oraz film z uniwersum "Niesamowitego świata Gumballa".   

Producenci "Batmana" dostali na szczęście zgodę na znalezienie dla serialu nowego domu. Ponoć o prawa do projektu prócz Amazonu walczyły również Apple TV+, Netflix oraz Hulu.

RANKING: najlepsze sceny akcji z filmów o Batmanie


"Batman" w podcaście Mam parę uwag


Zachęcamy do wysłuchania odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Batmanie" Matta Reevesa: 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones