"Billy Summers", bestseller Stephena Kinga, w drodze na ekran. W projekt zaangażowani są J.J. Abrams i Leonardo DiCaprio

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Billy+Summers%22%2C+bestseller+Stephena+Kinga%2C+w+drodze+na+ekran.+W+projekt+zaanga%C5%BCowani+s%C4%85+J.J.+Abrams+i+Leonardo+DiCaprio-149435
"Billy Summers", bestseller Stephena Kinga, w drodze na ekran. W projekt zaangażowani są J.J. Abrams i Leonardo DiCaprio
źródło: Getty Images
autor: Ulf Andersen
Warner Bros. nabył prawa do adaptacji "Billy'ego Summersa", bestsellerowego thrillera autorstwa Stephena Kinga. W projekt zaangażowane są studia J.J. Abramsa i Leonardo DiCaprio – Bad Robot i Apian Way. Jak podaje Deadline, przy odrobinie szczęścia J.J. Abrams obejmie stanowisko reżysera, a w tytułowej roli zobaczymy Leonardo DiCaprio.O czym opowiada "Billy Summers"?


"Billy Summers", bestsellerowa książka Stephena Kinga, opowiada o płatnym mordercy przygotowującym się do przejścia na emeryturę. Przyjmuje on lukratywną ofertę, dzięki której będzie mógł żyć dostatnio. Przybiera tożsamość początkującego pisarza i przenosi się do małego miasteczka. Wynajmuje lokum z widokiem na miejsce, gdzie zostanie przewieziony Joel Allen – mafijny egzekutor oskarżony o zabicie dwóch mężczyzn w trakcie gry w pokera. Jego dawni szefowie obawiają się, że podczas procesu zdecyduje się ich obciążyć w zamian za złagodzenie wyroku. Summers, skrupulatny rzemieślnik, coraz bardziej cynicznie podchodzi do swoich zleceniodawców. Gdy po wykonaniu zlecenia sprawy przybierają zły obrót, jego wątpliwości okazują się uzasadnione. 

Nad scenariuszem pracują Edward Zwick i Marshall Herskovitz. Początkowo planowano zrobić 10-odcinkowy serial, który byłby emitowany w należących do Warner Bros. stacjach telewizji kablowej i w streamingu. Ostatecznie uznano jednak, że "Billy Summers" lepiej sprawdzi się jako film. 

Ostatnie adaptacje prozy Stephena Kinga


Proza Stephena Kinga jest niezwykle chętnie przenoszona na ekran. W ostatnich latach mogliśmy zobaczyć m.in. zrealizowany przez Netflix "Telefon pana Harrigana", "Podpalaczkę", a także seriale "Historia Lisey", "Bastion" i "Outsider". Trwają prace nad adaptacjami m.in. "Miasteczka Salem" i "Smętarza dla zwierzaków". 

Zachęcamy do wysłuchania odcinka Krwawej gadki, podcastu Michała Walkiewicza, w którym opowiada on o filmie "Doktor Sen": 
Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 95. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones