Czy film Paula Thomasa Andersona z Leonardo DiCaprio to ekranizacja "Vineland"?

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+film+Paula+Thomasa+Andersona+z+Leonardo+DiCaprio+to+ekranizacja+%22Vineland%22-154463
Czy film Paula Thomasa Andersona z Leonardo DiCaprio to ekranizacja "Vineland"?
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
W Kalifornii trwają zdjęcia do nowego filmu Paula Thomasa Andersona z Leonardo DiCaprio i Seanem Pennem w rolach głównych. Szczegóły projektu owiane są na razie tajemnicą. Dziennikarz Mark S. Allen twierdzi jednak, iż ekranowa historia ma się rozgrywać w 1984 roku za prezydentury Ronalda Reagana.

Anderson kręci film z DiCaprio i PennemSceny do filmu powstają ponoć m.in. w miejscach, które odwiedzał prezydent w czasach, gdy piastował stanowisko gubernatora Kalifornii. Allen twierdzi ponadto, iż film trafi do kin w pierwszym kwartale 2025 roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pojawiły się pogłoski, jakoby Anderson pracował nad ekranizacją powieści "Vineland". Akcja książki rozgrywa się tymczasem w 1984 roku w Kalifornii. Czyżby plotki okazały się prawdziwe?Polski wydawca "Vineland" opisuje jego fabułę w następujący sposób: Frenesi Gates, która z hipiski stała się informatorką FBI, postanawia uciec od swego dotychczasowego życia. Jej były mąż, Zoyd Wheeler, szykuje się do dorocznego skoku przez okno, żeby zachować świadczenia socjalne przysługujące mu jako osobie chorej psychicznie, podczas gdy detektyw Hector Zuniga po raz kolejny próbuje zrobić z niego donosiciela, a psychopatyczny prokurator Brock Vond chce wykorzystać córkę Zoyda, by dopaść jego eksżonę. DL, mistrzyni japońskich sztuk walki, musi odpokutować za potraktowanie „dotykiem śmierci” niewłaściwego człowieka, wiążąc się z nim "bez uprawiania seksu".

Projekt powstaje dla wytwórni Warner Bros. Ma to być najbardziej komercyjne przedsięwzięcie w całej karierze reżysera "Magnolii". W związku z tym Anderson, który napisał również scenariusz, może liczyć na odpowiednio wysoki budżet rzędu 100 milionów dolarów. W obsadzie prócz DiCaprio i Penna znalazła się również  Regina Hall.

Najlepsze i najgorsze role Leonardo DiCaprioPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones