Leonardo DiCaprio jako Lex Luthor? Zack Snyder wspomina

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zack+Snyder%3A+Leonardo+DiCaprio+m%C3%B3g%C5%82+zosta%C4%87+Leksem+Luthorem+w+%22Batman+v+Superman%22-155131
Leonardo DiCaprio jako Lex Luthor? Zack Snyder wspomina
źródło: Getty Images
autor: Theo Wargo
Reżyser Zack Snyder promuje właśnie swój najnowszy film, kolejną odsłonę sagi "Rebel Moon - Część 2: Zadająca rany". W podcaście "Happy Sad Confused" twórca wypowiedział się też o swoich poprzednich projektach. Ich ekranowy kształt różnił się jednak od wcześniejszych planów. Przyznał, że w trakcie castingu do widowiska "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" studio miało własnego kandydata do roli antagonisty filmu Leksa Luthora. Był nim Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio jako Lex Luthor w "Batman v Superman"?Na pytanie o obsadę roli Leksa Luthora Snyder przyznał, że rozmawiał z kilkoma aktorami, w tym z Adamem Driverem. Jednak współpraca z DiCaprio okazała się bardzo pomocna. Jak wspomina reżyser, nie był przekonany do wizji obsadzenia gwiazdora w roli przeciwnika superboahterów:

Ostatecznie pomyślałem sobie „Ech, w sumie jestem pewien”. Ale bardzo mądrze myślał o materiale źródłowym i o bohaterze. Pod wieloma względami, wydaje mi się, że była to pierwsza osoba, która podsunęła mi myśl o Supermanie, który zostaje przeciwnikiem Ligi Sprawiedliwości.

Reżyser zrealizował taką ideę w filmie "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera".


W 2023 roku współscenarzysta "Batman v SupermanDavid S. Goyer przyznał, że studio chciało zatrudnić DiCaprio przy poprzednim wielkim hollywoodzkim projekcie superbohaterskim. Mowa o trylogii "Batmana" w reżyserii Christophera Nolana. Gwiazdora chciano obsadzić w roli Człowieka-Zagadki.

O filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"Obawy dotyczące nadludzkich umiejętności Supermana, czczonego niczym boga w mieście Metropolis, zmuszają Batmana do podjęcia rękawicy i zmierzenia się w pojedynku z przybyszem. Tymczasem na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie. Walczący bohaterowie muszą zawrzeć tymczasowy sojusz, aby uratować ziemię przed zniszczeniem.

W obsadzie znaleźli się m.in. Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Jesse Eisenberg i Jeremy Irons.  

Zobacz zwiastun filmu "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones