"Borderlands" zmierza na wielki ekran

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Borderlands%22+zmierza+na+wielki+ekran-113197
W Lionsgate trwają prace nad ekranizacją gry wideo "Borderlands". Nad produkcją filmu czuwają były szef Marvel Studios Avi Arad ("Niesamowity Spider-Man", "Iron Man") i jego syn Ari.


Bohaterami gry są czterej łowcy, którzy przybywają na opuszczoną planetę Pandora w poszukiwaniu legendarnego skarbca należącego do wymarłej rasy Erydian. Bohaterom pomaga w misji tajemniczy anioł.

Gra stworzona w 2009 roku przez studio Gearbox Software sprzedała się w 26 milionach egzemplarzy. W 2012 i 2014 roku w sprzedaży pojawiły się jej kontynuacje.

Lionsgate chciałoby oczywiście, żeby ekranizacja "Borderlands" zapoczątkowała serię filmów. Wytwórnia poszukuje kolejnego dochodowego cyklu na miarę "Igrzysk śmierci", których ostatnia odsłona trafi na ekrany pod koniec roku.

Ekranizacje gier wideo nigdy nie przyciągały do kin tłumów. Najboleśniej przekonał się o tym Disney, wykładając 200 milionów dolarów na "Księcia Persji". Film Mike'a Newella zarobił tymczasem na całym świecie zaledwie 337 milionów dolarów.
Udostępnij: