Marvel krytykuje Sony i ich Spider-Mana

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marvel+krytykuje+Sony+i+ich+Spider-Mana-112063
Wydawało się, że przecieki Sony to już od dawna temat zamknięty. A tu proszę. Właśnie ujawniona została korespondencja między pracownikami Marvela dotycząca wytwórni Sony i jej wizji Spider-Mana. 


W poniższych fragmentach Alan Fine i Kevin Feige z Marvela mieszają z błotem Sony oraz projekt "Niesamowitego Spider-Mana".

Kevin Feige: Bez dwóch zdań przygotowują tu alternatywne względem pierwszej trylogii uniwersum. Nie ma wątpliwości - ukąszenie przez pająka w filmie Raimiego było zupełnie inne niż w "Niesamowitym Spider-Manie". Zrobili reboot. Nigdy w życiu nie ośmieliłbym się zasugerować rebootowania uniwersum Iron Mana. Dla mnie to coś jak James Bond i możemy opowiadać nowe historie przez kolejne dekady, nawet z nowymi aktorami.

Alan Fine: Tak i uważam, że to bardzo niebezpieczne. W zasadzie skazują pierwszą trylogię na zapomnienie. Mogą to nazywać jak chcą, ale rezultat jest taki, że psują oryginalne filmy, wyrzucając je poza uniwersum. To bardzo ryzykowne ze względu na widownię. W komiksach to normalne, ale nie ośmieliłbym się na taki ruch nawet w filmie animowanym. Nigdy nie zatwierdziłbym takiej strategii. Avi ([person=115311]Arad- producent)  całkowicie oszalał. To kolejne potwierdzenie, że nigdy nie wiedział, co robi. 

Mam pytanie. Któregoś dnia będziemy odświeżać serię o Iron Manie z nowymi aktorami. Czy w tym reboocie zmieniłbyś wydarzenia z pierwszej trylogii? Np. Obediah stałby się zastępczym ojcem Tony'ego, Pepper byłaby zazdrosna i to ona wyrzuciłaby go z firmy i próbowała go zabić. Zakochałaby się w białoskórym Rhodeyu, a nie w Tonym. Byłoby to alternatywne uniwersum względem pierwszej trylogii. Co wy na to?

Oczywiście powyższa korespondencja miała miejsce, zanim studio Sony dogadało się z Marvelem w sprawie Spider-Mana. Topór wojenny został jednak zakopany i Człowiek Pająk zadebiutuje w "Captain America: Civil War".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones