"Boski" ze znakiem jakości Filmweb Poleca!

Filmweb /
https://www.filmweb.pl/news/%22Boski%22+ze+znakiem+jako%C5%9Bci+Filmweb+Poleca-54475
Tydzień po "Bękartach wojny", redakcja Filmwebu nagradza znakiem Filmweb Poleca! kolejny film. "Boski" nie mógłby się bardziej różnić od filmu Tarantino i najlepiej udowadnia, jak fantastycznie różnorodnym medium potrafi być kino.

"Boski" to mistrzowskie połączenie obrazu z muzyką. Rezultatem jest zapierające widowisko, które doskonale odzwierciedla pułapki władzy oraz charakter ludzi potrafiących ją zdobyć i – co ważniejsze! - utrzymać. Genialną kreacją popisał się w "Boskim" Toni Servillo. Jest absolutnie bezbłędny, całkowicie skoncentrowany, ani przez chwilę nie wypada z roli, a miejscami wznosi się na wyżyny aktorskiego kunsztu (jak choć w monologu-wyznaniu winy). Servillo jest prawdziwie boski, jest słońcem, wokół którego niczym planetarne konstelacje krąży reszta aktorów.

Na ekrany polskich kin, do wypożyczalni wideo i DVD wchodzi coraz więcej filmów. Bywają tygodnie, kiedy swoje kinowe premiery ma aż 7, a nawet więcej tytułów. Często zdarza się więc, że "w tłoku" giną pozycje ciekawe, wybitne, wyjątkowe, które szanujący się kinoman powinien zobaczyć. Aby pomóc naszym czytelnikom w podjęciu decyzji "na co wybrać się do kina", redakcja Filmwebu postanowiła nagradzać najlepsze filmy znakiem jakości Filmweb Poleca!

Promocyjny znak jakości Filmweb Poleca! jest wyróżnieniem profesjonalnym przyznawanym przez redakcję Filmweb.pl - największej marki filmowej w Polsce. Nagradzamy tym znakiem filmy wyjątkowe, nie tylko artystyczne, ale i komercyjne, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.