"Doktor Who": zobaczcie, jak wyglądają nowy tytułowy bohater i jego towarzyszka

X / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Doktor+Who%22%3A+BBC+zaprezentowa%C5%82o+pierwsze+zdj%C4%99cia+z+nowego+sezonu+serialu.+Jak+wypadaj%C4%85+Ncuti+Gatwa+i+Millie+Gibson-148878
"Doktor Who": zobaczcie, jak wyglądają nowy tytułowy bohater i jego towarzyszka
źródło: Getty Images
autor: David M. Benett
W przyszłym roku na antenie BBC pojawi sie nowy sezon "Doktora Who", a w nim Ncuti Gatwa debiutujący w roli ostatniego Władcy Czasu. Stacja zaprezentowała pierwsze zdjęcia tytułowego bohatera oraz jego towarzyszki Ruby Sunday granej przez Millie Gibson.

Poznajcie nowego Doktora i jego towarzyszkę


Showrunnerem nowego sezonu będzie doskonale znany fanom serialu Russell T Davies. Przypomnijmy: to właśnie walijski scenarzysta w 2005 roku namówił BBC do wznowienia "Doktora Who" po 16 latach przerwy, a potem do 2010 roku nadzorował realizację kolejnych odcinków.  Przyszłość jest tutaj i to Ncuti! - ekscytuje się Davies - Czasami talent staje w drzwiach i jest tak jasny, odważny i genialny, że po prostu cofam się z podziwem, dziękując moim szczęśliwym gwiazdom. Ncuti olśnił nas i w kilka sekund zdobył klucze do TARDIS. Możliwość pracy z nim to zaszczyt.  

Chociaż nadal nie dowierzam, jestem zaszczycona, że zostałam obsadzona jako towarzyszka Doktora - deklaruje Gibson - Ta rola to dar i spełnienie marzeń. Zrobię wszystko, aby godnie zastąpić swoich poprzedników i poprzedniczki. Czy jest lepszy sposób na zrobienie tego niż bycie u boku wspaniałego Ncutiego Gatwy? Nie mogę się doczekać, aż zaczniemy.

Kim jest Doktor?


"Doktor Who" zadebiutował na antenie BBC w 1963 roku i wkrótce stał się międzynarodowym popkulturowym fenomenem. Tytułowym bohaterem serialu jest kosmiczny poszukiwacz przygód, a także ostatni przedstawiciel pozaziemskiej rasy Władców Czasu. Doktor przemierza wszechświat w TARDIS, statku wyglądającym jak niebieska budka policyjna. Podróżując w czasie i przestrzeni, ratuje planety i cywilizacje, a także spotyka słynne historyczne postaci. Kosmita potrafi regenerować swoje ciało, za każdym razem zmieniając  przy tym wygląd oraz osobowość.     

Jodie Whittaker od 2017 roku wciela się w trzynastą inkarnację Doktora. Aktorka jest pierwszą kobietą, która otrzymała możliwość grania kultowej postaci. Ostatni odcinek serialu z jej udziałem został wyemitowany w październiku.       

Przypomnijmy, że w listopadzie 2023 telewizja BBC wyemituje trzy specjalne odcinki "Doktora Who" zrealizowane z okazji 60. urodzin serialu. Jako Władca Czasu powróci w nich ulubieniec publiczności, David Tennant, wcielający się w Doktora w latach 2005-2010.
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones