Nowy "Doktor Who" wybrany. To gwiazda serialu "Sex Education" Ncuti Gatwa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Doktor+Who%22+wybrany.+To+gwiazda+serialu+%22Sex+Education%22+Ncuti+Gatwa-146386
Nowy "Doktor Who" wybrany. To gwiazda serialu "Sex Education" Ncuti Gatwa
Wiemy już, kto przejmie po Jodie Whittaker tytułową rolę w kultowym brytyjskim serialu "Doktor Who". Nowym Władcą Czasu zostanie znany z "Sex Education" Ncuti Gatwa. 29-letni Szkot będzie pierwszym czarnoskórym aktorem wcielającym się w postać Doktora.           

Z "Sex Education" do "Doktora Who"Nie ma słów, aby opisać, jak się czuję. Jestem jednocześnie głęboko zaszczycony, podekscytowany i oczywiście trochę przestraszony - przyznał Gatwa w oficjalnym oświadczeniu - Ta postać i serial znaczą tak wiele dla tak wielu ludzi na całym świecie, w tym dla mnie. Każdy z moich niesamowicie utalentowanych poprzedników grał tę rolę z najwyższą starannością, zdając sobie sprawę z odpowiedzialności i przywileju, jakie go spotkały. Dołożę wszelkich starań, aby uczynić to samo (...) Choć czuję się onieśmielony, zdaję sobie jednocześnie sprawę, że dołączam do naprawdę wspierającej rodziny. W przeciwieństwie do Doktora mam tylko jedno serce, ale oddaję je w całości temu serialowi.      Showrunnerem nowego sezonu będzie doskonale znany fanom serialu Russell T Davies. Przypomnijmy: to właśnie walijski scenarzysta w 2005 roku namówił BBC do wznowienia "Doktora Who" po 16 latach przerwy, a potem do 2010 roku nadzorował realizację kolejnych odcinków.  Przyszłość jest tutaj i to Ncuti! - ekscytuje się Davies - Czasami talent staje w drzwiach i jest tak jasny, odważny i genialny, że po prostu cofam się z podziwem, dziękując moim szczęśliwym gwiazdom. Ncuti olśnił nas i w kilka sekund zdobył klucze do TARDIS. Możliwość pracy z nim to zaszczyt. Nie mogę się doczekać, aby zacząć. Jestem pewien, że chcielibyście poznać więcej informacji. Trzymamy jednak język za zębami w oczekiwaniu na wspaniały epicki finał z udziałem Jodie. Niemniej obiecuję, że 2023 będzie spektakularny!     

Kim jest Doktor?


"Doktor Who" zadebiutował na antenie BBC w 1963 roku i wkrótce stał się międzynarodowym popkulturowym fenomenem. Tytułowym bohaterem serialu jest kosmiczny poszukiwacz przygód, a także ostatni przedstawiciel pozaziemskiej rasy Władców Czasu. Doktor przemierza wszechświat w TARDIS, statku wyglądającym jak niebieska budka policyjna. Podróżując w czasie i przestrzeni, ratuje planety i cywilizacje, a także spotyka słynne historyczne postaci. Kosmita potrafi regenerować swoje ciało, za każdym razem zmieniając  przy tym wygląd oraz osobowość.

Jodie Whittaker od 2017 roku wciela się w trzynastą inkarnację Doktora. Aktorka jest pierwszą kobietą, która otrzymała możliwość grania kultowej postaci. Ostatni odcinek serialu z jej udziałem zostanie wyemitowany pod koniec tego roku.                        

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones