"Doktor Who": wybrano odtwórczynię roli Rose

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Doktor+Who%22+wybra%C5%82+now%C4%85+Rose-146487
"Doktor Who": wybrano odtwórczynię roli Rose
źródło: Getty Images
autor: Kate Green
Yasmin Finney, znana z nowego serialu Netflixa "Heartstopper" dołącza do obsady nowego sezonu "Doktora Who". Aktorka wcieli się w postać Rose, imieniem nawiązując do bohaterki odgrywanej w latach 2005-2010 przez Billie Piper. Funkcję showrunnera kolejnej serii przejmie ponownie Russell T Davies.

Nowy sezon "Doktora Who" – kto znajdzie się w obsadzie?Gdyby ktoś powiedział ośmioletniej Yasmin, że pewnego dnia zagra w tym ikonicznym serialu, nigdy w życiu nie uwierzyłabym tej osobie, przyznała Finney. Docenienie przez Russella i obsadzenie w serialu uwielbianym przez tyle osób to dla mnie naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Aktorka będzie jedną z pierwszych transpłciowych osób, które pojawiły się na ekranie w "Doktorze Who".

Nie ma słów, aby opisać, jak się czuję. Jestem jednocześnie głęboko zaszczycony, podekscytowany i oczywiście trochę przestraszony – opisywał w oficjalnym oświadczeniu Ncuti Gatwa, aktor znany z "Sex Education", który wcieli się w nowego Doktora. Jak ogłoszono w ostatnich dniach, w serialu powrócą David Tennant ("Des") i Catherine Tate ("W celi"), którzy występowali w nim w latach 2005-10. Był to okres od wznowienia emisji serii przez BBC do opuszczenia jej przez Daviesa.


Kim jest Doktor?"Doktor Who" zadebiutował na antenie BBC w 1963 roku i wkrótce stał się międzynarodowym popkulturowym fenomenem. Tytułowym bohaterem serialu jest kosmiczny poszukiwacz przygód, a także ostatni przedstawiciel pozaziemskiej rasy Władców Czasu. Doktor przemierza wszechświat w TARDIS, statku wyglądającym jak niebieska budka policyjna. Podróżując w czasie i przestrzeni, ratuje planety i cywilizacje, a także spotyka słynne historyczne postaci. Kosmita potrafi regenerować swoje ciało, za każdym razem zmieniając przy tym wygląd oraz osobowość.

Jodie Whittaker od 2017 roku wciela się w trzynastą inkarnację Doktora. Aktorka jest pierwszą kobietą, która otrzymała możliwość grania kultowej postaci. Ostatni odcinek serialu z jej udziałem zostanie wyemitowany pod koniec tego roku.

Poniżej przypominamy zwiastun serialu "Heartstopper", w którym obecnie występuje Finney:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones