Oficjalnie: wielki powrót w nowym sezonie "Doktora Who"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Steven+Moffat%2C+by%C5%82y+showrunner+serialu+%22Doktor+Who%22%2C+napisze+nowy+odcinek-154712
Oficjalnie: wielki powrót w nowym sezonie "Doktora Who"
Serial "Doktor Who" przechodzi przez nowe otwarcie, lecz wracają do niego dobrze znane nazwiska. BBC potwierdziło, że jeden z odcinków sezonu, którego emisja rozpocznie się w maju tego roku, napisał Steven Moffat, były showrunner serialu.

Steven Moffat powraca do serialu "Doktor Who"W oświadczeniu wydanym przez BBC Moffat przyznaje, że od długiego czasu unikał tematu powrotu do serialu, ale teraz może ujawnić, że napisał jeden odcinek najnowszego sezonu. Scenarzysta stwierdził:

Tak, okej, macie mnie – przepraszam wszystkich oszukanych – rzeczywiście napiszę odcinek serialu "Doktor Who". Choć wspominałem, że tego nie zrobię. Co mogę powiedzieć? Błagałem, jęczałem, ale w końcu Russell (T Davies – showrunner) zgodził się, żebym jeszcze raz spróbował. Jedynym warunkiem było natychmiastowe opuszczenie jego ogrodu. Praca ze starymi przyjaciółmi i nowym Doktorem nie mogła być szczęśliwszym doświadczeniem. Przepraszam, że nie mówiłem za wiele na ten temat przez tak długi czas. Była to część niezwykle złożonego planu, który miał zapewnić szczęście milionom ludzi. Ale teraz już nie pamiętam o co w nim chodziło.

GettyImages-821336230.jpg Getty Images © Albert L. Ortega


Moffat pisał scenariusze odcinków "Doktora Who" od 2004 roku. Od 2009 był showrunnerem serialu. Dotychczasową przygodę z produkcją zakończył w 2017 roku.

Co wiemy o odcinku "Doktora Who" ze scenariuszem Moffata?O kształcie odcinka Moffata można dowiedzieć się z wypowiedzi jego reżyserki, Julie-Anne Robinson. Wcześniej pracowała ona przy serialach "Castle Rock", "Orange is the New Black" czy "Bridgertonowie". Jak wskazała:

Steven Moffat przygotował mi wymagające wyzwanie jako reżyserce. Zapytałam go o jedno słowo, które opisałoby ton tego odcinka. Odpowiedział: Hitchcock.

Zobacz zwiastun nowego sezonu "Doktora Who"W najnowszym sezonie "Doktora Who" w tytułową rolę wciela się znany z "Sex Education" Ncuti Gatwa. Pierwsze odcinki mają zadebiutować na ekranach 11 maja 2024.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones