"Doktor Who": BBC ujawniło, kto zagra nową towarzyszkę bohatera

BBC / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Doktor+Who%22%3A+BBC+ujawni%C5%82o%2C+kto+zagra+now%C4%85+towarzyszk%C4%99+bohatera-148498
"Doktor Who": BBC ujawniło, kto zagra nową towarzyszkę bohatera
Znana z "Coronation Street" Millie Gibson dołączyła do obsady kultowego serialu science fiction "Doktor Who". Brytyjska aktorka wcieli się w Ruby Sunday, towarzyszkę tytułowego bohatera granego tym razem przez Ncutiego Gatwę. Pierwsze odcinki z ich udziałem zadebiutują na antenie BBC w przyszłoroczne Boże Narodzenie.

"Doktor Who": nowy Doktor, nowa towarzyszkaChociaż nadal nie dowierzam, jestem zaszczycona, że zostałam obsadzona jako towarzyszka Doktora - deklaruje Gibson - Ta rola to dar i spełnienie marzeń. Zrobię wszystko, aby spróbować wypełnić buty, które nosili towarzysze podróżujący przede mną. Czy jest lepszy sposób na zrobienie tego niż bycie u boku wspaniałego Ncutiego Gatwy? Nie mogę się doczekać, aż zaczniemy.

GettyImages-1433364048.jpg Getty Images © Karwai Tang


Showrunnerem nowego sezonu będzie doskonale znany fanom serialu Russell T Davies. Przypomnijmy: to właśnie walijski scenarzysta w 2005 roku namówił BBC do wznowienia "Doktora Who" po 16 latach przerwy, a potem do 2010 roku nadzorował realizację kolejnych odcinków.  Przyszłość jest tutaj i to Ncuti! - ekscytuje się Davies - Czasami talent staje w drzwiach i jest tak jasny, odważny i genialny, że po prostu cofam się z podziwem, dziękując moim szczęśliwym gwiazdom. Ncuti olśnił nas i w kilka sekund zdobył klucze do TARDIS. Możliwość pracy z nim to zaszczyt.    


Kim jest Doktor?


"Doktor Who" zadebiutował na antenie BBC w 1963 roku i wkrótce stał się międzynarodowym popkulturowym fenomenem. Tytułowym bohaterem serialu jest kosmiczny poszukiwacz przygód, a także ostatni przedstawiciel pozaziemskiej rasy Władców Czasu. Doktor przemierza wszechświat w TARDIS, statku wyglądającym jak niebieska budka policyjna. Podróżując w czasie i przestrzeni, ratuje planety i cywilizacje, a także spotyka słynne historyczne postaci. Kosmita potrafi regenerować swoje ciało, za każdym razem zmieniając  przy tym wygląd oraz osobowość.

Jodie Whittaker od 2017 roku wciela się w trzynastą inkarnację Doktora. Aktorka jest pierwszą kobietą, która otrzymała możliwość grania kultowej postaci. Ostatni odcinek serialu z jej udziałem zostanie wyemitowany pod koniec tego roku.                        


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones