David Tennant i Catherine Tate wracają do serialu "Doktor Who"!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/David+Tennant+i+Catherine+Tate+wracaj%C4%85+do+serialu+%22Doktor+Who%22-146468
David Tennant i Catherine Tate wracają do serialu "Doktor Who"!
źródło: Getty Images
autor: Robbie Jack
David Tennant ("Des") i Catherine Tate ("W celi") wracają do serialu "Doktor Who". Ich udział w nadchodzącym sezonie ujawniono świeżo po tym, jak ogłoszono, że nowym Doktorem będzie znany z "Sex Education" Ncuti Gatwa. Funkcję showrunnera przejmie ponownie Russell T Davies.

David Tennant i Catherine Tate w nowym sezonie "Doktora Who"David Tennant wcielał się w 10. Doktora w latach 2005-2010 podczas pierwszej serii odcinków zrealizowanych pod kierownictwem Russella T Daviesa. Catherine Tate występowała jako jego towarzyszka Donna Noble. Szczegóły ich powrotu do serii są chwilowo owiane tajemnicą.

GettyImages-115020789.jpg Getty Images © Dave M. Benett


To wydaje się niemożliwe. Najpierw ogłaszamy nowego Doktora, a potem starego Doktora razem ze wspaniałą Donną. Co się dzieje? Może to jakaś zaginiona historia. Albo równoległy wszechświat. Albo sen, trick, retrospekcja. Mogę jedynie potwierdzić, że czeka nas coś spektakularnego, gdy dwie nasze największe gwiazdy połączą siły w walce życia, zapowiada Russell T Davies.

Z "Sex Education" do "Doktora Who"Nowy Doktorem jest znany z "Sex Education" Ncuti Gatwa. 29-letni Szkot będzie pierwszym czarnym aktorem wcielającym się w postać Doktora. Showrunnerem nowego sezonu będzie doskonale znany fanom serialu Russell T Davies. Przypomnijmy: to właśnie walijski scenarzysta w 2005 roku namówił BBC do wznowienia "Doktora Who" po 16 latach przerwy, a potem do 2010 roku nadzorował realizację kolejnych odcinków.


Kim jest Doktor?


 
"Doktor Who" zadebiutował na antenie BBC w 1963 roku i wkrótce stał się międzynarodowym popkulturowym fenomenem. Tytułowym bohaterem serialu jest kosmiczny poszukiwacz przygód, a także ostatni przedstawiciel pozaziemskiej rasy Władców Czasu. Doktor przemierza wszechświat w TARDIS, statku wyglądającym jak niebieska budka policyjna. Podróżując w czasie i przestrzeni, ratuje planety i cywilizacje, a także spotyka słynne historyczne postaci. Kosmita potrafi regenerować swoje ciało, za każdym razem zmieniając przy tym wygląd oraz osobowość.

Jodie Whittaker od 2017 roku wciela się w trzynastą inkarnację Doktora. Aktorka jest pierwszą kobietą, która otrzymała możliwość grania kultowej postaci. Ostatni odcinek serialu z jej udziałem zostanie wyemitowany pod koniec tego roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones