"Dungeons & Dragons". Będzie serial aktorski

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Dungeons+%26+Dragons%22.+B%C4%99dzie+serial+aktorski-140038
"Dungeons & Dragons". Będzie serial aktorski
Brian Goldner, szef koncernu Hasbro, do którego należy wydawnictwo Wizards of the Coast odpowiedzialne za legendarną grę "Dungeons & Dragons", zapowiedział powstanie aktorskiego serialu.

Niestety nie podał żadnych szczegółów projektu. Z jego słów wynika jednak, że plany są obecnie na bardzo wczesnym etapie. Goldner potwierdził jedynie, że rozmowy w sprawie serialu prowadzone są z różnymi platformami i stacjami telewizyjnymi.

Serial prawdopodobnie nie będzie bezpośrednio powiązany z filmem "Dungeons & Dragons", który przygotowują dla Paramount Pictures Jonathan Goldstein i John Francis Daley, Jego premiera jest wstępnie planowana na 2022 rok.

"Dungeons & Dragons" to gra RPG licząca już 45 lat. Na początku lat 80. cieszyła się niezwykłą popularnością i wywołała niepokój w konserwatywnych środowiskach amerykańskich stając się (obok muzyki heavy-metalowej) przyczyną tzw. satanistyczne paniki, jaka ogarnęła Stany Zjednoczone.

W 2014 roku zadebiutowała piąta edycja, która sprawiła, że gra cieszy się obecnie największą w swojej historii popularnością. Dowodem na to może być chociażby serial animowany "The Legend of Vox Machina". Projekt powstanie na bazie niezwykle popularnego cyklu "Critical Role". Na jego realizację na Kickstarterze zebrano prawie 11,4 mln dolarów, co jest piątą największą sumą zebraną na tym portalu.

Obecnie trwają również prace nad grą wideo "Baldur's Gate III". Tytuł jest już oferowany fanom w ramach wczesnego dostępu. Finalna wersja ma być gotowa w przyszłym roku.
Udostępnij: