"Frankestein": Jacob Elordi w obsadzie filmu Guillermo del Toro. To będzie wielka ekranowa metamorfoza!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Frankestein%22%3A+Jacob+Elordi+w+obsadzie+filmu+Guillermo+del+Toro.+To+b%C4%99dzie+wielka+ekranowa+metamorfoza-153546
"Frankestein": Jacob Elordi w obsadzie filmu Guillermo del Toro. To będzie wielka ekranowa metamorfoza!
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Jacob Elordi zastąpił Andrew Garfielda w obsadzie "Frankensteina" Guillermo del Toro. Gwiazda "Saltburn" i "Euforii" wcieli się w monstrum stworzone przez tytułowego naukowca.

"Frankenstein": szczegóły nowej wersjiZdjęcia mają rozpocząć się w lutym. Frankensteina zagra Oscar Isaac. Ponadto w obsadzie znajdą się Mia Goth, Christoph Waltz, Felix Kammerer, Lars Mikkelsen, David Bradley i Christian Convery. Realizację finansuje Netflix.

To film, który chciałem zrobić przez ostatnich 50 lat, odkąd pierwszy raz zobaczyłem oryginalnego "Frankensteina" - mówi reżyser - Doznałem wówczas olśnienia. To projekt, który wymagał dużego rozwoju i wielu narzędzi, których nie miałbym 10 lat temu. Teraz jestem wystarczająco odważny lub szalony, by zabrać się za to.  

GettyImages-1469893039.jpg Getty Images © Amanda Edwards


"Frankenstein": fabuła horroru"Frankestein" to wydana w 1818 roku legendarna powieść gotycka pióra Mary Shelley. Jej tytułowym bohaterem jest genialny naukowiec, który rzuca wyzwanie śmierci i z fragmentów ludzkich zwłok tworzy człekokształtnego potwora. Szalony eksperyment ma tragiczne konsekwencje. Odrzucone przez ludzi monstrum postanawia zemścić się na swoim twórcy.

Książka Shelley była już wielokrotnie ekranizowana. Jest najsłynniejsza adaptacja to horror Jamesa Whale'a z 1931 roku z niezapomnianą rolą Borisa Karloffa wcielającego się w monstrum. To właśnie ten film rozpalił wyobraźnię młodziutkiego Guillermo del Toro.  

NA SKRÓTY: za co kochamy "Frankensteina"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones