"Zmierzch". Reżyserka wybiera, kto powinien zagrać, gdyby remake miał powstać

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Remake+%22Zmierzchu%22+Re%C5%BCyserka+orygina%C5%82u+twierdzi%2C+%C5%BCe+Jenna+Ortega+i+Jacob+Elordi+s%C4%85+idealni-153030
"Zmierzch". Reżyserka wybiera, kto powinien zagrać, gdyby remake miał powstać
Trudno w to uwierzyć, że od premiery filmu "Zmierzch" minęło niedawno 15 lat. Z tej okazji reżyserka filmu Catherine Hardwicke odwiedza różne media podczas wspominkowego tournée. Ostatnio była gościnią "Happy Sad Confused". A tam padło pytanie o to, kogo obsadziłaby w głównych rolach, gdyby dziś reżyserowała remake.

Jenna Ortega jako Bella?



Oczywiście Catherine Hardwicke wypowiedziała standardową formułkę, że jest dziś wielu młodych aktorów, którzy świetnie sprawdziliby się w rolach Belli i Edwarda.

W czasie rozmowy wskazała jednak, że Jenna Ortega jest wspaniała i sprawdziłaby się jako Bella. Z kolei Edwarda mógłby zagrać Jacob Elordi.

GettyImages-1441319569.jpg Getty Images © Rodin Eckenroth

GettyImages-1395074356.jpg Getty Images © Theo Wargo


Pytanie tylko, czy oni by tego chcieli. Szczególnie Elordi, który ostatnio wyznał w jednym z wywiadów, że otrzymał zaproszenie do roli Supermana w filmie Jamesa Gunna "Superman: Legacy". Odrzucił jednak tę ofertę twierdząc, że Superman jest za mroczny. Ciekawe więc, co powiedziałby o Edwardzie.

Jenna Ortega zapewne spodobałaby się wielu fanom książki jako Bella. Problem w tym, że jest obecnie najbardziej rozchwytywaną aktorką swojego pokolenia. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że odeszła z siódmej części "Krzyku", ponieważ zdjęcia kolidowałyby z innymi jej projektami.

Bella i Edwarda, jak ich wybrano?



W innych wywiadach Hardwicke wspomina, że wybór Belli do "Zmierzchu" był bardzo prosty. Reżyserka zobaczyła Kristen Stewart w zwiastunie filmu "Wszystko za życie" i już wiedziała, że to jest idealna Bella.

Z kolei wybór Edwarda szedł jak po grudzie. Wśród aktorów, którzy przechodzili próby kamerowe z Kristen byli: Jackson Rathbone, Shiloh Fernandez, Ben Barnes i wielu innych. Żaden nie miał tego czegoś. Reżyserka znalazła to dopiero w Robercie Pattinsonie, który trafił na przesłuchanie tylko dlatego, że sam zapłacił za bilet lotniczy (budżet produkcji był tak napięty, że nie można było mu załatwić biletu). Niestety jej wybór nie spodobał się producentom. Uważali, że Pattinson nie ma odpowiedniej urody. Hardwicke postawiła jednak na swoim. Reszta to już historia.

Zwiastun filmu "Zmierzch"



"Zmierzch" to ekranizacja bestsellera dla młodzieży autorstwa Stephenie Meyer. Jego bohaterką jest zagubiona nastolatka Isabella Swan. Kiedy sytuacja rodzinna zmusza ją do przeprowadzki w mgliste okolice Waszyngtonu, nie spodziewa się, że w jej życiu zajdzie jakaś zmiana. W nowej szkole poznaje jednak olśniewająco przystojnego, a jednocześnie tajemniczego i nieodgadnionego Edwarda Cullena. Chłopak jest inteligentny, błyskotliwy i intrygujący, lecz trzyma dziewczynę na dystans. Jak się okaże, Edward ukrywa mroczny sekret...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones