"Ja, Daniel Blake" Kena Loacha na otwarcie Festiwalu Dwa Brzegi

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Ja%2C+Daniel+Blake%22+Kena+Loacha+na+otwarcie+Festiwalu+Dwa+Brzegi-118305
"Ja, Daniel Blake" Kena Loacha na otwarcie Festiwalu Dwa Brzegi
źródło: materialy promocyjne
Zdobywca Złotej Palmy, "Ja, Daniel Blake" Kena Loacha, otworzy Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Tegoroczna edycja rozpocznie się już po raz dziesiąty 30 lipca 2016.


To niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.


Brytyjski reżyser to weteran canneńskiego festiwalu. W 2006 roku zdobył Złotą Palmę za "Wiatr buszujący w jęczmieniu", w 2012 otrzymał Nagrodę Jury za film "Whisky dla aniołów". Loach ma również na koncie statuetki Cezara i Kryształowego Globusa, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI). Był pięciokrotnie nominowany do nagrody BAFTA.

10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 30 lipca - 7 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

www.dwabrzegi.pl

Dwa Brzegi na Facebooku: facebook.com/FestiwalDwaBrzegi
Dwa Brzegi na Instagramie: instagram.com/dwabrzegi/
Dwa Brzegi na Twitterze: twitter.com/DwaBrzegi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones