Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Jak+wytresowa%C4%87+smoka+3%22+dominuje+w+kinach+na+%C5%9Bwiecie-131693

"Jak wytresować smoka 3" dominuje w kinach na świecie

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy, Box office
Machina, jaką jest "Jak wytresować smoka 3", powoli się rozkręca. W mijającym tygodniu animacja zadebiutowała w 23 krajach, z czego w 20 zajęła pierwsze miejsce. W sam weekend zarobiła ok. 35 milionów dolarów. Od swojej premiery zebrała zaś 84,4 mln dolarów.

GettyImages-119586742.jpg
Getty Images © Mark Wilson


"Jak wytresować smoka 3" zanotowało fantastyczny debiut w Meksyku. Obraz zarobił tam 7,7 mln dolarów, co jest nowym rekordem DreamWorks Animation. Z Wielkiej Brytanii pochodzi 6,8 mln dolarów, co jest nowym rekordem trylogii. Po pięciu dniach pokazów w Korei Południowej na koncie animacji jest 4,6 mln dolarów. A we Włoszech film już zarobił 3,4 mln dolarów. W Malezji "Jak wytresować smoka 3" pobiło rekord otwarcia DWA wynikiem 1,9 mln dolarów, a w Tajlandii ustanowiło nowy rekord animacji - 1,8 mln dolarów. Z rynków, gdzie film jest już od jakiegoś czasu pokazywany, najlepiej wypadła Brazylia - 1,6 mln dolarów w trzeci weekend.

W Korei Południowej furorę robi komedia kryminalna "Geuk-han-jik-eob". Obraz zarobił w weekend znakomite 15,4 mln dolarów, co wystarczyło do zajęcia w naszym zestawieniu drugiego miejsca. Po 12 dniach wyświetlania film zebrał już 45,2 mln dolarów.

Podium kompletuje "Glass", który w weekend zgarnął 12,2 mln dolarów. Dzięki temu stał się pierwszą premierą 2019 roku, której zagraniczne wpływy przekroczyły 100 milionów dolarów (110,3 mln). W poniedziałek zostanie pierwszą premierą 2019 roku z 200 milionami dolarów na koncie w skali całego globu.

Na czwartym miejscu znalazł się "Green Book", którego weekendowe wpływy szacujemy na co najmniej 10 milionów dolarów. Najlepszym rynkiem były Włochy, gdzie po czterech dniach wyświetlania film ma 1,8 mln dolarów na koncie. Świetnie poradził sobie też w Wielkiej Brytanii, gdzie łączne wpływy (wraz z pokazami przedpremierowymi) wynoszą 2,1 mln dolarów. W Hiszpanii "Green Book" zadebiutował na drugim miejscu z kwotą 1,1 mln dolarów.

O piąte miejsce walczą dwa filmy, które najlepiej sprzedają się obecnie w Chinach. Oba zarobiły w weekend w okolicach 8,8 mln dolarów. Pierwszy jest animacja "白蛇缘起" (White Snake), która może nie zaczęła w Chinach zbyt imponująco, ale od swojej premiery praktycznie nie traci widzów. Drugim jest horror "Escape Room", który tylko w Chinach zarobił 5,2 mln dolarów.

Portal comScore podaje na trzecim miejscu komedię "I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!". Wynik 12,8 mln dolarów pochodzi z pięciodniowego otwarcia we Francji i Belgii (i czterodniowego z Libanu). W sam weekend film zarobił niespełna 8 milionów dolarów.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię