Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Kraina+lodu+II%22+nie+odpuszcza+i+zn%C3%B3w+triumfuje+na+%C5%9Bwiecie-135691

"Kraina lodu II" nie odpuszcza i znów triumfuje na świecie

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy, Box office
Zagraniczny box office pozostaje skuty disnejowskim lodem. Najnowsza animacja studia pozostała numerem jeden w naszym zestawieniu wygrywając z konkurencją we wszystkich krajach z wyjątkiem Indii. Weekendowe wpływy szacujemy na 157,5 mln dolarów. Dzięki temu w tym tygodniu powinna w zagranicznym box offisie paść granica 500 milionów dolarów (obecnie na koncie "Krainy lodu II" jest 451 mln dolarów). Globalnie jest dziewiątą hollywoodzką premierą tego roku, której wpływy przekroczyły 700 milionów dolarów (obecnie 758,9 mln).

frozen-2-2.jpg


W osiągnięciu takiego wyniku pomogły świetne starty w kilku krajach. W Rosji padł rekord otwarcia filmu animowanego (13,7 mln dolarów w cztery dni). We Włoszech "Kraina lodu II" uzyskała drugi najlepszy wynik pierwszego tygodnia dla filmu animowanego (7,7 mln w pięć dni, 8,6 mln z pokazami przedpremierowymi). W Australii film zarobił 6,6 mln dolarów w cztery dni, a w Nowej Zelandii w tym samym czasie okrągły milion.

Po dwunastu dniach "Kraina lodu II" w 11 krajach ma już lepszy wynik od finalnych wpływów uzyskanych przez część pierwszą. Wśród nich są Chiny, które globalnie pozostają póki co drugim najlepszym rynkiem dla tej animacji z wynikiem 92,5 mln dolarów (numerem jeden są oczywiście Stany Zjednoczone).

Na drugim miejscu debiutuje nowy film Riana Johnsona "Na noże". W weekend zarobił on 25,6 mln dolarów, a od środowej premiery 28,6 mln. Najlepiej obraz poradził sobie w Chinach, gdzie zajął trzecie miejsce z wynikiem 13,8 mln dolarów. Inne ważne rynki to: Wielka Brytania (3,8 mln dolarów i trzecie miejsce), Rosja (2,0 mln i drugie miejsce), Australia (1,9 mln i drugie miejsce) oraz Francja (1,5 mln dolarów i trzecie miejsce).

Podium kompletuje chińska nowość "两只老虎" (Two Tigers). Komedia kryminalno-romantyczna po trzech dniach wyświetlania w Kraju Środka ma na swoim koncie 20 milionów dolarów.

Na czwartym miejscy wylądował "Le Mans '66". Film zarobił w weekend 10 milionów dolarów. Jedynym nowym krajem był Tajwan, gdzie w cztery dni (plus pokazy przedpremierowe) zarobił 800 tys. dolarów.

Nasze zestawienie na pozycji piątej zamyka "Last Christmas". Obraz trafił do 16 kolejnych krajów, ale jedynie w Brazylii (gdzie "Kraina lodu II" pojawi się dopiero na początku stycznia) zajął pierwsze miejsce z wynikiem 600 tys. dolarów. We Francji w pięć dni film zarobił 874 tys. dolarów, co dało dopiero siódme miejsce. Ogólnie weekendowe wpływy spoza Stanów Zjednoczonych szacujemy na 7,5 mln dolarów.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię