Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/%22Kraina+lodu+II%22+raz+jeszcze+niepokonana+na+%C5%9Bwiecie-135801

"Kraina lodu II" raz jeszcze niepokonana na świecie

  • Deadline, Screendaily
  • autor: mp
  • Filmy, Box office
W zagranicznym box offisie pojawiają się co prawda nowe tytuły, ale lider pozostaje ten sam. "Kraina lodu II" nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem konkurencji. Jej wyniki sprawiają, że już dziś globalne wpływy Disneya powinny osiągnąć nigdy wcześniej nie notowaną przez jedno studio kwotę 10 miliardów dolarów. Wpływy koncernu są jeszcze wyższe, kiedy dodamy do nich to, co zarobiły filmy 20th Century Fox i Fox Searchlight, i wynoszą 11,94 mld dolarów (8,14 mld ze świata, 3,8 mld z Ameryki Północnej).

frozen-2-2.jpg


W miniony weekend "Kraina lodu II" zarobiła 90,2 mln dolarów. Jedynym nowym rynkiem było RPA, gdzie ustanowiła nowy rekord otwarcia animacji (800 tys. dolarów). Najlepszymi krajami pozostają: Korea Południowa (11,1 mln dolarów w weekend), Chiny (9.8 mln), Japonia (9,3 mln), Niemcy (6,5 mln) i Wielka Brytania (5,4 mln). Animacja nadal jest numerem jeden w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Rosji, Hiszpanii, całej Ameryce Łacińskiej, Hongkongu, Filipinach, Polsce, Belgii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Szwajcarii, Austrii, Węgrzech i Nowej Zelandii.

Na drugim miejscu wylądowała nowość, "Jumanji: Następny poziom". Film zarobił jednak mniej, niż się tego spodziewano, bo 40 milionów dolarów w weekend i 52,5 mln w pięć dni. Powodem takiej sytuacji jest słaba postawa widowiska w Chinach. Spodziewano się, że zgarnie tam ok. 40 milionów dolarów, a tymczasem osiągnęło tam zaledwie 25,1 mln.

Dużo lepiej "Jumanji: Następny poziom" poradziło sobie w Indonezji, gdzie zgarnęło 6,4 mln dolarów, co jest drugim najlepszym otwarciem grudnia w tym kraju. W Malezji film zarobił 4,6 mln dolarów, co jest rekordem otwarcia Sony w tym kraju. W Europie najlepsze sprzedał się we Francji (5,7 mln dolarów). W sumie widowisko zajęło pierwsze miejsce w 16 z 18 krajów, w których miało premierę.

Trzecie miejsce zajęła nowość z chińskiego rynku, kryminał "Jezioro dzikich gęsi". Obraz zarobił w weekend 19,8 mln dolarów.

Czwartą pozycję tym razem okupuje "Na noże", którego weekendowe zarobki wyniosły 18 milionów dolarów. Obraz zadebiutował na trzecim miejscu w Korei Południowej z wynikiem 1,2 mln dolarów (1,7 mln w pięć dni). We Włoszech po pierwszych czterech dniach na koncie jest 1,2 mln dolarów. Najważniejszym rynkiem pozostają Chiny, gdzie konto powiększyło się o 4,1 mln dolarów.

Nasze zestawienie zamyka "Last Christmas" z wynikiem 10 milionów dolarów. Film zadebiutował na trzecim miejscu w Rosji (1,5 mln dolarów w cztery dni) i na piątym w Korei Południowej (1,0 mln dolarów w pięć dni). Najważniejszym rynkiem była Wielka Brytania, skąd pochodzi 1,7 mln dolarów.