"Magiczne drzewo" zdobywcą Grand Prix w Czechach

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/%22Magiczne+drzewo%22+zdobywc%C4%85+Grand+Prix+w+Czechach-61545
Film Andrzeja Maleszki pod tytułem "Magiczne drzewo" otrzymał kolejną nagrodę Grand Prix – tym razem 50. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Zlinie w Czechach, który odbywał się w dniach 30 maja – 6 czerwca. Gala rozdania nagród była transmitowana przez Czeską Telewizję i przyciągnęła tysiące widzów.

Oprócz "Magicznego drzewa" nagrodzono między innymi również "Galerianki" Katarzyny Rosłaniec (Nagroda Jury) oraz "Sebbe" Babaka Najafiego (Szwecja), "The Crocodiles" Christiana Dittera (Niemcy) i "Dear Lemon Lima" Suzi Yoonessiego (USA).

Są to już kolejne prestiżowe międzynarodowe nagrody dla "Magicznego drzewa", po wyróżnieniach w Chicago, Finlandii, Nowym Jorku, Taipei i Norwegii. Film, wyprodukowany przez Studio Lunapark i TVP, opowiada historię rodziny, do której trafia magiczne, czerwone krzesło, spełniające wszystkie życzenia każdego, kto na nim siedzi.

50., jubileuszowa edycja festiwalu w Zlinie była szczególnie celebrowana zarówno przez czeski, jak i europejski przemysł filmowy – w pięciu konkursowych i trzynastu retrospektywnych sekcjach festiwalu zaprezentowano prawie 400 filmów z całego świata, w tym najbardziej doceniane międzynarodowo tytuły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones