"Mass Effect" w rękach producentów "Mrocznego rycerza"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Mass+Effect%22+w+r%C4%99kach+producent%C3%B3w+%22Mrocznego+rycerza%22-60971
Wiemy już kto wyprodukuje filmową wersję "Mass Effect". Będzie to Legendary Pictures, w którym powstał m.in. "Mroczny rycerz". Studio powoli zaczyna specjalizować się w adaptacjach gier, gdyż przygotowuje także "World of Warcraft".

O planach realizacji "Mass Effect" mówiliśmy już od dawna na stronach Filmwebu. Ostatecznie prawa zdobyło Legendary Pictures co oznacza, że obraz do kin wprowadzać będzie Warner Bros. Aktualnie trwają poszukiwania scenarzysty. Głównym kandydatem jest Mark Protosevich, autor tekstu "Thora" dla Marvel Studios.

Akcja "Mass Effect" rozgrywa się w roku 2183, kiedy to ludzie, po odkryciu na Marsie szczątków dawnej potężnej cywilizacji Protean, dokonali ogromnego skoku rozwojowego i mogli dołączyć do galaktycznej wspólnoty inteligentnych ras. Komandor Shepard za swoje zasługi otrzymuje możliwość wstąpienia do elitarnego oddziału Widm, strażników ładu i porządku. Dzięki tej nominacji ludzie mogą zacząć być postrzegani jako liczący się gracze na międzygwiezdnej scenie. W trakcie wykonywania misji testującej predyspozycje Sheparda załoga statku SSV Normandia odkrywa, że byłe Widmo, turianin imieniem Saren, rozpoczyna krwawą kampanię przeciw rasie ludzkiej i tylko młody komandor i jego doborowa załoga mogą przeszkodzić mu w realizacji planów. [wikipedia.pl]
Udostępnij: