"Monos" wygrywa Londyński Festiwal Filmowy

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Monos%22+wygrywa+Londy%C5%84ski+Festiwal+Filmowy-135064
Kolumbijski kandydat do Oscara "Monos" zdobył główną nagrodę na zakończonym wczoraj festiwalu filmowym w Londynie.


W uzasadnieniu szef jury konkursu głównego Wash Westmoreland przyznał: "Monos" to zachwycające kinowe osiągnięcie łączące ze sobą dynamiczne efekty wizualne, bezbłędne kreacje aktorskie oraz nowatorską narrację. To arcydzieło!

W zjawiskowo sfilmowanej historii pozostawionego w samym sercu dżungli oddziału małych partyzantów można dopatrzyć się wpływu "Czasu apokalipsy" Francisa Forda Coppoli, ale Landes ani przez chwilę nie zapomina o wieku "żołnierzy". Zamiast stawiać kolejny krok w niepewną, brutalną dorosłość pod dyktando tajemniczej Organizacji, najchętniej cofnęliby się w czasie. Stęsknieni za telewizją i matczyną czułością, skupiają się na życiu swojej małej grupy, do której wkrótce dołączą amerykańska zakładniczka i krowa imieniem Shakira. Z niewinnych twarzy szybko jednak znikną uśmiechy, bo ta zabawa w wojnę będzie miała jak najbardziej realne skutki (opis festiwalowy).

Nagroda za debiut powędrowała do Mati Diop, reżyserki nagrodzonego wcześniej w Cannes "Atlantique". Za najlepszy film dokumentalny uznano "White Riot".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones