"Ostre przedmioty" już dostępne na DVD

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Ostre+przedmioty%22+ju%C5%BC+dost%C4%99pne+na+DVD-131077
"Ostre przedmioty" to nowy, oryginalny serial HBO, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Gillian Flynn o tym samym tytule. W postać głównej bohaterki wciela się pięciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams, serial wyreżyserował zdobywca nagrody Emmy za "Wielkie kłamstewka", Jean-Marc Vallée. Najgłośniejszy serial tego roku jest już dostępny na DVD.


Dziennikarka Camille Preaker (Amy Adams) zostaje wysłana do swojego rodzinnego miasteczka Wind Gap, aby przygotować materiał o dwóch zaginionych dziewczynkach, z których jedna została odnaleziona martwa. Starając się rozwiązać zagadkę, wraca wspomnieniami do przeszłości i zdaje się identyfikować z młodymi ofiarami. Zadanie, które łączy ponownie Camille z jej apodyktyczną matką Adorą (Patricia Clarkson), ojczymem Alanem Crellinem (Henry Czerny) i przyrodnią siostrą Ammą (Eliza Scanlen), przywołuje traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, w tym śmierć młodszej siostry Camille - Marian (Lulu Wilson). Udręczonej przeszłością i szukającej ucieczki za pomocą alkoholu, Camille udaje się dołączyć do detektywa Richarda Willisa (Chris Messina) i szefa policji Billa Vickery'ego (Matt Craven) w poszukiwaniu tropów, które mogą rzucić światło na los dwóch zaginionych dziewcząt.

Serial "Ostre przedmioty" jest ekranizacją debiutanckiej powieści Gillian Flynn, jednej z nielicznych autorek, której wszystkie książki zostały sfilmowane. Na podstawie jej twórczości wcześniej powstały już znakomity dreszczowiec "Zaginiona dziewczyna" w reżyserii Davida Finchera oraz poruszający dramat "Mroczny zakątek" z Charlize Theron i Nicholasem Houltem w rolach głównych. W każdą z tych produkcji Gillian Flynn była aktywnie zaangażowana jako scenarzystka bądź producent, albo – jak to miało miejsce przy "Ostrych przedmiotach" – pełniąc obie te funkcje.

Na antenie HBO serial "Ostre przedmioty" trafił w lipcu 2018 roku. Finałowy odcinek, który wyemitowano 26 sierpnia, zgromadził przez amerykańskimi blisko 2,5 mln widzów, a sama produkcja została także entuzjastycznie przyjęta przez krytyków.  

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD:
Tworząc Wind Gap: aktorzy i twórcy opowiadają o tworzeniu fikcyjnego miasteczka Wind Gap

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones