"Ostre przedmioty" – nowy serial HBO z Amy Adams w roli głównej

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ostre+przedmioty%22+%E2%80%93+nowy+serial+HBO+z+Amy+Adams+w+roli+g%C5%82%C3%B3wnej-128896
Premiera nowego miniserialu HBO "Ostre przedmioty", nakręconego na podstawie powieści Gillian Flynn o tym samym tytule, odbędzie się 9 lipca w HBO i HBO GO. 


"Ostre przedmioty" to ośmioodcinkowy miniserial HBO opowiadający historię dziennikarki Camille Preaker (Amy Adams), która zostaje wysłana do rodzinnego miasteczka Wind Gap, aby przygotować materiał o dwóch zaginionych dziewczynkach. Starając się rozwiązać zagadkę, wraca wspomnieniami do przeszłości i zdaje się identyfikować z młodymi ofiarami. Zadanie, które łączy ponownie Camille z jej apodyktyczną matką Adorą (Patricia Clarkson), ojczymem Alanem Crellinem (Henry Czerny) i przyrodnią siostrą Ammą (Eliza Scanlen), przywołuje traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, w tym śmierć młodszej siostry Camille - Marian. Udręczona przeszłością i szukająca ucieczki w alkoholu, Camille łączy siły z detektywem Richardem Willisem (Chris Messina) i szefem policji Vickerym (Matt Craven) w poszukiwaniu tropów, które mogą rzucić światło na los dwóch zaginionych dziewcząt. 

Serial wyreżyserował Jean-Marc Vallée (serial HBO "Wielkie kłamstewka", "Witaj w klubie"), który jest także współautorem produkcji. W pracach nad scenariuszami odcinków brały udział zarówno Marti Noxon będąca showrunnerką tego serialu, jak i autorka powieści Gillian Flynn ("Zaginiona dziewczyna"). 

W "Ostrych przedmiotach" występują: pięciokrotnie nominowana do Oscara Amy Adams ("American Hustle") – jako Camille Preaker, Patricia Clarkson (serial HBO "Sześć stóp pod ziemią") – jako Adora, Chris Messina (serial HBO "Newsroom") – jako detektyw Richard Willis, Matt Craven ("Życie za życie") – Vickery, Henry Czerny (serial "Dynastia Tudorów") – jako Allan, Eliza Scanlen jako Amma oraz Elizabeth Perkins (serial "Trawka"), Taylor John Smith, Sophia Lillis i Madison Davenport.

Producentami wykonawczymi są Jason Blum, Charles Layton i Jessica Rhoades, jak również Amy Adams, Gillian Flynn, Marti Noxon, Jean-Marc Vallée, Nathan Ross oraz Gregg Fienberg. Obraz jest koprodukcją Entertainment One (eOne) oraz Blumhouse Television. 

Premiera pierwszego odcinka serialu HBO Ostre przedmioty odbędzie się w poniedziałek, 9 lipca w HBO i HBO GO o godz. 3.00 nad ranem, powtórka zaplanowana została w HBO tego samego dnia o godz. 20.10. Odcinek będzie dostępny od rana w HBO GO. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co poniedziałek w HBO i HBO GO.Serial "Ostre przedmioty" obejrzysz w HBO GO, które możesz wypróbować bezpłatnie przez miesiąc.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones