"Quebonafide: Romantic Psycho Film" już dostępny na Red Bull TV

https://www.filmweb.pl/news/%22Quebonafide%3A+Romantic+Psycho+Film%22+ju%C5%BC+dost%C4%99pny+na+Red+Bull+TV-139548
"Quebonafide: Romantic Psycho Film" już dostępny na Red Bull TV
Na tę wiadomość czekali wszyscy fani Quebonafide, którzy nie mieli okazji zobaczyć filmu "Quebonafide: Romantic Psycho Film" w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Dokument można już obejrzeć bezpłatnie na stronie Red Bull.pl i w aplikacji Red Bull TV!

"Quebonafide: Romantic Psycho Film" to dokument o podróży jednego z najpopularniejszych polskich raperów – w głąb Azji, ale też samego siebie. W filmie oglądamy wyprawę Quebonafide w poszukiwaniu inspiracji do nagrania swojego kolejnego krążka. Następcy nagrodzonego Diamentową Płytą albumu "Egzotyka" (2017 r.) oraz równie diamentowej "Somy 0,5mg" duetu Taconafide (2018 r.) - czyli "Romantic Psycho". Fani rapera mają więc okazję "wskoczyć" ze swoim idolem do pociągu – i to nie byle jakiego, bo Quebonafide i KryszKrysztof podróżowali w głąb Azji Koleją Transsyberyjską. Producent filmu Red Bull Media House daje widzom możliwość nie tylko podejrzenia wyprawy sławnego rapera od kulis (a oglądamy go m.in. w pociągu, hotelu o niskim standardzie, podziemnym studiu nagrań i na pustyni Gobi), ale przede wszystkim zobaczenia, jaki Quebonafide jest naprawdę. Z dala od sceny, na której przyjmuje określoną pozę – showmana, bożyszcza tłumów – i w momentach, które z wyobrażeniem fanów o sukcesie i gwiazdorskim życiu nie mają nic wspólnego.

Podczas swojej wyprawy pełny wewnętrznych sprzeczności Quebonafide (prywatnie Kuba Grabowski) ma w końcu czas, żeby zastanowić się, jaką rolę w jego życiu odgrywa muzyka. Kiedy czuje się naprawdę wolny? Czy najlepsze pomysły przychodzą do niego intuicyjnie? Spotkania z ludźmi, oderwanie od codzienności i odkrywanie nowych, fascynujących miejsc, od Rosji przez Chiny po Mongolię, inspirują go do pracy nad płytą "Romantic Psycho". I chociaż mówi nad brzegiem Bajkału do operatora, że ten film powinien się nazywać "historia zblazowanego rapera", tak naprawdę bardziej pasuje do innego wyznania, które pada z jego ust: "Jestem fanem życia totalnego".

Producentem filmu jest Red Bull Media House, który od lat tworzy najwyższej jakości treści skupiające się na tematyce sportowej, kulturalnej oraz lifestyleowej. Jego produkcje były wielokrotnie nagradzane w najbardziej prestiżowych konkursach filmowych – tylko w tym roku otrzymały aż sześć nominacji do Sports Emmy Awards. Bogate portfolio Red Bull Media House prezentuje również światowej widowni niesamowite wyczyny lokalnych bohaterów, czego przykładem jest dokument o skialpiniście Andrzeju Bargielu i pierwszym zjeździe na nartach z K2. Wszystkie produkcje są dostępne na darmowej platformie Red Bull TV.

Producentem wykonawczym "Quebonafide: Romantic Psycho Film" jest firma Warsaw Production.

Red Bull przygotował również wyjątkową niespodziankę dla fanów Quebonafide. Między 29 września a 8 pażdziernika fani będą mogli zdobyć 1000 dwupaków Red Bulla – aby otrzymać dodatkowe "skrzydła" do oglądania "Quebonafide: Romantic Psycho Film" i innych produkcji w Red Bull TV  wystarczy wejść na redbull.com/pl-pl/zgarnij-red-bulle-premiera-quebonafide-romantic-psycho i wypełnić specjalny formularz. Każdego dnia Red Bull nagrodzi sto pierwszych zgłoszeń.


Quebonafide:

Raper, autor tekstów, zapalony podróżnik. Albo "Człowiek z Księżyca", jak o sobie rapuje na płycie "Romantic Psycho" – wydanej po imponującej akcji wizerunkowej, którą Quebonafide ustanowił nowe standardy na polskim rynku muzycznym. "Najbardziej dopracowany album i być może najlepsza płyta w całym jego dorobku" – pisano o tym krążku, a w serwisach streamingowych bite były kolejne rekordy w liczbie odsłuchów. Dziś Quebonafide ma na swoim koncie Złote, Platynowe i Diamentowe Płyty, statuetkę Fryderyka za album "Soma 0,5 mg", nagrany w duecie Taconafide z Taco Hemingwayem, a nawet medal "Za Zasługi dla Ciechanowa", otrzymany z rąk prezydenta miasta. Ale to tylko wycinek z jego bogatego CV. Spore w nim miejsce zajmują jeszcze m.in. podróże i wszystkie zdobyte kontynenty – przy okazji nagrywania materiału na płytę "Egzotyka", Quebonafide odwiedził 70 krajów. "Ten projekt uzależnił mnie od podróżowania" – podsumowywał potem swoje wyprawy. Przed wydaniem kolejnej płyty "Romantic Psycho" też ruszył w podróż – tym razem Koleją Transsyberyjską w głąb Azji. Efektem tego jest nie tylko świetnie przyjęty nowy album, ale też wyprodukowany przez Red Bull Media House dokument "Quebonafide: Romantic Psycho Film", którego kinowa premiera odbyła się na 17. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity. Od 29.09.2020 produkcja jest dostępna na stronie Red Bull.pl i aplikacji Red Bull TV.
Informacja sponsorowana
Udostępnij: