"Sonic" pozostał numerem jeden w zagranicznym box offisie

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Sonic%22+pozosta%C5%82+numerem+jeden+w+zagranicznym+box+offisie-136778
Rosnąca liczba zarażeń nowym szczepem koronowirusa sprawia, że coraz więcej filmów notuje wyniki dużo niższe od tych, jakich można się było spodziewać. Chiński rynek wciąż pozostaje zamknięty. Nie działa ponad połowa kin we Włoszech. Mało widzów jest na seansach w Korei Południowej i Japonii.

GettyImages-1024718720.jpg Getty Images © SOPA Images


W tej sytuacji numerem jeden pozostał "Sonic. Szybki jak błyskawica", którego weekendowe wpływy szacujemy na 26 milionów dolarów. Widowisko zadebiutowało w minionym tygodniu m.in. w Indonezji (2,0 mln dolarów) i Polsce (1,1 mln). Najlepiej sprzedaje się jednak we Francji (2,9 mln dolarów), Wielkiej Brytanii (2,4 mln) oraz Meksyku (2,3 mln).

Na drugim miejscu wylądowała nowość, "Niewidzialny człowiek". Horror trafił do kin w 47 krajach i zarobił w weekend ok 15,8 mln dolarów. Ponieważ jednak wystartował w wielu krajach już w środę, to łącznie na koncie ma 20,2 mln dolarów.

Przyjęcie "Niewidzialnego człowieka" jest na świecie mieszane. We Francji zajął dopiero czwarte miejsce (2,2 mln dolarów). W Wielkiej Brytanii prawdopodobnie będzie za to numerem jeden (2,9 mln dolarów). Horror pokonał konkurencję również w Australii (1,7 mln dolarów), Hiszpanii (1,1 mln) oraz w Korei Południowej (1,1 mln).

"Zew krwi"
utrzymał się na podium z wynikiem 11 mln dolarów. Obraz najlepiej radzi sobie w Europie, gdzie zanotował małe spadki. Jednak w Japonii nie udało się nawet na dzień dobry zgarnąć miliona dolarów (wpływy wyniosły ok. 800 tys.). W najbliższym czasie "Zew krwi" ma trafić do kin w Hongkongu i Korei Południowej, co oznacza, że w związku ze strachem przed koronowirusem w tamtym regionie niewiele zarobi.

Niespodziewanie do pierwszej piątki powrócili "Dżentelmeni". Weekendowe wpływy wyniosły 8,5 mln dolarów. Ponad 1/4 tego wyniku została osiągnięta w Rosji i pozostałych krajach Wspólnoty Niepodległych Państw, gdzie "Dżentelmeni" są drugim najbardziej kasowym filmem Guya Ritchiego po "Aladynie".

Pierwszą piątkę zamyka "Doktor Dolittle" z wynikiem 6,4 mln dolarów. Najlepszymi rynkami w minionym tygodniu były: Rosja (1,5 mln dolarów), Francja (1,2 mln) oraz Wielka Brytania (1,2 mln).
Udostępnij: