"Top Boy" bijący rekordy na Netfliksie dostanie spin-off? O kim?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Top+Boy%22+bij%C4%85cy+rekordy+na+Netfliksie+dostanie+spin-off+O+kim+%E2%80%93+Filmweb-153892
"Top Boy" bijący rekordy na Netfliksie dostanie spin-off? O kim?
Twórca netfliksowego hitu "Top Boy" – Ronan Bennett – prowadzi rozmowy z platformą w sprawie spin-offu serialu. Nowa historia miałaby przybliżyć postać Jaq graną przez Jasmine Jobson. Aktorka zdobyła za tę rolę nominację do BAFTA, najważniejszych brytyjskich nagród filmowych.

"Top Boy" – szanse na spin-off serialu


Ronan Bennett powiedział podczas jednego z wywiadów wprost:


Rozmawiamy z Netflixem o spin-offie, który ma opowiedzieć o Jaq.

I dodał, że Netflix będzie prawdopodobnie zły za mówienie o tym. Nauczyłem się z doświadczenia, że lepiej nie opowiadać za dużo o planowanych projektach.

Jasmine Jobson w roli Jaq
Zauważył też przytomnie, że wiele z takich planów nie zostaje zrealizowanych: 

Możesz napisać scenariusz i z jakiegoś powodu to i tak nie powstanie. Więc wychodzisz na głupka, że w ogóle o tym mówiłeś. Ale ja mam nadzieję, że to się uda. 

Bennett zdradził też, że jego zespół rozważał zrobienie prequela, a także wersji scenicznej serialu "Top Boy"

Myślę, że świat "Top Boy", świat, który wspólnie stworzyliśmy, jest tak bogaty, tak głęboki i ma tak oddanych fanów, że wciąż tętni w nim życie – powiedział. – Niektóre programy dobiegają końca i mówisz: "Dzięki Bogu, że się skończyły, uwielbiam ten program, ale zabrakło im pary". Ale ja czuję, że z "Top Boya" można wycisnąć więcej.

"Top Boy" – najpopularniejszy brytyjski serial na Netfliksie i co ma z tym wspólnego DrakeSerial "Top Boy" zadebiutował na kanale Channel 4, ale został zdjęty po dwóch sezonach. Wtedy z pomocą przyszedł Drake w roli producenta i uratował serial. "Top Boy" trafił na Netflix i tam cieszy się olbrzymią popularnością wśród brytyjskiej publiczności. 

Fabuła opowiada o bohaterze o imieniu Dushane (Ashley Walters), który powraca do Londynu, by stanąć do walki o przejęcie kontroli nad przynoszącym ogromne zyski handlem narkotykami. We wspinaczce na szczyt ma mu pomóc Sully (Kane Robinson), jego bliski przyjaciel i partner, a także rywal, który także wraca na londyńskie ulice po odsiadce w więzieniu. Na drodze do opanowania miejscowego półświatka dilerom staje jednak Jamie (Micheal Ward), młody, ambitny i okrutny przestępca, który nie zamierza ustępować miejsca Dushane'owi i Sully'emu. Jaq pojawia się w sezonach 3, 4 i 5 i odgrywa w nich kluczową rolę. 

"Top Boy" – zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones