"Vortex" od września w polskich kinach. Zobaczcie zwiastun nowego filmu Gaspara Noégo

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Vortex%22+od+wrze%C5%9Bnia+w+polskich+kinach.+Zobaczcie+zwiastun-147510
"Vortex" od września w polskich kinach. Zobaczcie zwiastun nowego filmu Gaspara Noégo
16 września na ekranach polskich kin zadebiutuje "Vortex" - najnowsze dzieło skandalisty i eksperymentatora Gaspara Noégo. Wraz z firmą dystrybucyjną Stowarzyszenie Nowe Horyzonty prezentujemy dziś polski zwiastun filmu.   

Zobacz zwiastun filmu "Vortex"

"Vortex": szczegóły filmu"Vortex" to przejmujący i cierpliwy zapis ostatnich dni życia starszego małżeństwa, w które wcielili się: legenda francuskiego kina Françoise Lebrun i kultowy reżyser kina grozy Dario Argento.  

Noé ("Nieodwracalne", "Wkraczając w pustkę" i "Climax") tym razem stawia na twardy realizm, ale nie byłby sobą, gdyby nie eksperymentował formalnie. Od początku dzieli ekran na dwie części, osobno obserwując powoli tracącą kontakt z rzeczywistością, chorą na demencję żonę oraz schorowanego męża, który nie przyjmuje do wiadomości jej stanu. Zabiegi Gaspara Noé dają niezwykły efekt – samotność, zagubienie i niepogodzenie się ze starością zostały tu pokazane w sposób wręcz oszałamiający, co stawia "Vortex" na jednej półce z "MiłościąHanekego czy "Szeptami i krzykamiBergmana.    

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones