"Y: The Last Man" skasowany po pierwszym sezonie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Y%3A+The+Last+Man%22+skasowany+po+pierwszym+sezonie-144229
"Y: The Last Man" skasowany po pierwszym sezonie
źródło: Materiały prasowe
Serial "Y: The Last Man" został skasowany przez platformę FX on Hulu na kilka tygodni przed premierą finałowego odcinka. Informację ujawniła showrunnerka Eliza Clark na Twitterze.

Dowiedzieliśmy się, że nie będziemy kontynuować współpracy z FX on Hulu przy drugim sezonie "Y: The Last Man". Nigdy wcześniej nie byłam tak zaangażowana w historię i wciąż pozostało tak wiele do opowiedzenia.. Nie chcemy, by to się skończyło, czytamy w oświadczeniu Clark.

FX byli świetnymi partnerami. Uwielbialiśmy z nimi pracować i jest nam smutno, że nie idziemy dalej razem na platformie FX on Hulu. Ale wiemy, że ktoś inny będzie miał szczęście współpracować z tą ekipą nad naszą opowieścią. Nigdy nie doświadczyłam niezwykłej solidarności tak wielu utalentowanych ludzi. Jesteśmy zdeterminowani, by znaleźć dla "Y" nowy dom, dodała showrunnerka.

Finałowy odcinek pierwszego sezonu zostanie wyemitowany 1 listopada.

"Y: The Last Man" to ekranizacja serii komiksowej, której autorami są Brian K. Vaughan i Pia Guerra. Bohaterem serialu jest Yorick Brown (Ben Schnetzer), który jako jedyny (wraz ze swoją kapucynką) przetrwał tajemniczą plagę, w wyniku której z powierzchni Ziemi zniknęli wszyscy mężczyźni i samce ssaków. Świat pogrąża się w chaosie, a Yorick wyrusza na poszukiwania swojej dziewczyny.

W obsadzie znalazły się także: Diane Lane, Ashley Romans, Amber Tamblyn, Diana Bang, Olivia Thirlby, Marin Ireland, Elliot Fletcher i Juliana Canfield.