Olivia Thirlby 

7,2
2 935 ocen gry aktorskiej
Olivia Thirlby
Olivia Thirlby urodziła się 6 października 1986 roku w Nowym Jorku, w Stanach Zjednoczonych. Jej matka była krawcową, a ojciec twórcą reklam. Wychowała się w East Village na Manhattanie. Brała udział w wakacyjnych kursach aktorskich: French Woods Festival of the Performing Arts i Usdan Center for the Creative and Performing Arts. Brała również lekcje aktorstwa w American Globe Theatre oraz krótko w Royal Academy of Dramatic Art w Londynie.
Będąc jeszcze w szkole średniej, otrzymała propozycję zagrania roli Samanthy Marris w filmie "Sekret". Od tamtej pory jej kariera rozwija się w bardzo szybkim tempie. Na swoim koncie ma także gościnne występy w serialach "Uprowadzeni" i "Znudzony na śmierć". Najlepiej znana z roli Leah w komedii "Juno". Za tę rolę otrzymała nominację do nagrody Broadcast Film Critics Association Awards.
Zrobiło się wokół niej głośno, po tym jak wystąpiła w dramacie "Wackness". W przeciągu kilku lat zagrała u boku takich sław jak Lena Headey, Bradley Cooper, Famke Janssen czy Ellen Page.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 października 1986

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 160 cm

mąż Jacques Pienaar (od 28.12.2014)
Była brana pod uwagę do roli Lisbeth Salander w filmie "Dziewczyna z tatuażem", którą ostatecznie otrzymała Rooney Mara.
Była brana pod uwagę do roli Baby Doll w filmie "Sucker Punch", jednak ostatecznie otrzymała ją Emily Browning.
Początkowo miała zagrać rolę Diane w filmie "Jack i Diane", jednak ostatecznie została zastąpiona przez Juno Temple .
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych