Początek zdjęć i zmiany w obsadzie "Y: The Last Man"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Pocz%C4%85tek+zdj%C4%99%C4%87+i+zmiany+w+obsadzie+%22Y%3A+The+Last+Man%22-139995
Początek zdjęć i zmiany w obsadzie "Y: The Last Man"
źródło: Getty Images
autor: Jason LaVeris
W Toronto ruszyły zdjęcia do serialu "Y: The Last Man". W obsadzie nastąpiły dwie duże zmiany: Olivia Thirlby ("Dredd") i Ashley Romans ("NOS4A2") zastąpiły Imogen Poots i Lashanę Lynch.

To ekranizacja komiksu, którego twórcami są Brian K. Vaughan i Pia Guerra. Bohaterem serii jest Yorick Brown (Ben Schnetzer), który jako jedyny (wraz ze swoją kapucynką) przetrwał tajemniczą plagę, w wyniku której z powierzchni Ziemi zniknęli wszyscy mężczyźni i samce ssaków. Świat pogrąża się w chaosie, kobiety próbują ułożyć sobie życie bez brzydszej połowy, a Yorick wyrusza na poszukiwania swojej dziewczyny.

Thirlby wcieli się w starszą siostrę głównego bohatera, Hero Brown. Romans zagra natomiast w postać towarzyszącej mu Agentki 355.

W serialu nie zobaczymy również Timothy'ego Huttona. W oryginalnym pilocie wcielił się on w prezydenta USA. Zmiany obsadowe są codziennością "Y: The Last Man", w którym podmieniono nawet odtwórcę głównej roli: Schnetzer zastąpił Barry'ego Keoghana.

Showrunnerką jest Eliza Clark ("Królestwo zwierząt", "Dochodzenie"). Zdjęcia początkowo miały ruszyć już w marcu, ale twórcom przeszkodził rozwój pandemii koronawirusa.
Udostępnij: