Żegnaj "FIFA", witaj "EA Sports FC"

EA Polska / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%C5%BBegnaj+%22FIFA%22%2C+witaj+%22EA+Sports+FC%22-146408
Żegnaj "FIFA", witaj "EA Sports FC"
EA Sports poinformowało dziś, że tegoroczna odsłona serii "FIFA" (strzelamy, że będzie to "FIFA 23") będzie ostatnią odsłoną tej serii. Firma kończy wieloletnią współpracę z organizacją FIFA i od 2023 roku będzie wydawała swoje coroczne gry sportowe pod nazwą "EA SPORTS FC". Tegoroczna odsłona ma być za to najbardziej zaawansowaną i dopakowaną zawartością grą w historii "fifki".„Naszą wizją "EA SPORTS FC" jest stworzenie największego i najbardziej znaczącego klubu piłkarskiego na świecie, w epicentrum piłkarskiego fandomu” - powiedział Andrew Wilson, CEO Electronic Arts. „Od prawie 30 lat tworzymy największą społeczność piłkarską na świecie - z setkami milionów graczy, tysiącami partnerów-sportowców, setkami lig, federacji i drużyn. "EA SPORTS FC" będzie klubem dla każdego z nich, a także dla fanów piłki nożnej na całym świecie.”

"EA SPORTS FC" łączy w sobie siłę ponad 300 licencjonowanych partnerów, dając graczom dostęp do ponad 19 000 sportowców w 700 drużynach, na 100 stadionach i w ponad 30 ligach na całym świecie. 

Wprowadzenie "EA SPORTS FC" nie będzie miało wpływu na żadną z obecnych gier piłkarskich EA Sports na świecie, a jeszcze tej jesieni EA Sports ma dostarczyć najbardziej rozbudowaną grę "FIFA" w historii. Ostatnia FIFA ma zawierać więcej trybów gry, funkcji, drużyn, lig, zawodników i zawodów niż jakakolwiek poprzednia edycja.


Więcej informacji na temat "EA SPORTS FC" ma zostać udostępnione latem tego roku.