37. WFF: Już dziś spotkanie z reżyserką i bohaterką "F@ck This Job"

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/37.+WFF%3A+Ju%C5%BC+dzi%C5%9B+spotkanie+z+re%C5%BCyserk%C4%85+i+bohaterk%C4%85+%22F%40ck+This+World%22-144205
37. WFF: Już dziś spotkanie z reżyserką i bohaterką "F@ck This Job"
Dokument "F@ck This Job" o niezależnej rosyjskiej telewizji Dożd to jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych premier 37. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Zapraszamy na spotkanie z jego reżyserką – Wierą Kriczewskają, główną bohaterką Natalią Sindejewą oraz producentem Mikiem Lernerem.  Niezależna rosyjska stacja telewizyjna Dożd nadaje od 2008 roku. Założona przez Natalię Sindejewą, wówczas świeżo upieczoną menadżerkę mediów, jako jedna z niewielu telewizji ośmiela się krytykować władze. W ciągu kolejnych dziesięciu lat Dożd relacjonuje m.in. prawdę o wojnie na Ukrainie, śledztwa antykorupcyjne prowadzone przeciwko działaczowi opozycji Aleksiejowi Nawalnemu czy ujawnia państwową propagandę. Praca w telewizji głęboko zmienia życie i wyznawane przez Natalię wartości. Rosja i Natalia zmieniają się równolegle. To, co w kraju zaczyna się krótką odwilżą, kończy się całkowitą izolacją, a Natalia z bogatej, rozpieszczonej kobiety w różowym porsche staje się osobą w pełni zaangażowaną w życie pełne sensu. Historia oporu wobec reżimu Putina. Dokument o ludziach, którzy mają poczucie szacunku do samych siebie, rozumieją swój zawód i wierzą, że Rosja będzie wolna.

Światowa premiera filmu odbyła się 9 kwietnia 2021 na moskiewskim ArtDocFest – jedynym niezależnym międzynarodowym festiwalu kina faktu w Rosji. W sierpniu 2021, dwa miesiące przed europejską i amerykańską premierą filmu, Dożd została uznana za "zagranicznego agenta" przez rosyjskie władze. Pisały o tym wszystkie najważniejsze niezależne media na całym świecie, m.in. The Washington Post, CNN, The Guardian, wydawnictwa z Hiszpanii, Francji i Niemiec.  

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 października, w Kinotece PKiN (Sala 1) tuż po konkursowym pokazie filmu zaplanowanym na godzinę 18:30. Kolejny seans filmu zaplanowany jest na niedzielę, 17 października, o godz. 16. 


Więcej informacji o filmie TUTAJ