6 czerwca kina w Polsce mogą wznowić działalność

Onet.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/6+czerwca+kina+w+Polsce+mog%C4%85+wznowi%C4%87+dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87-137904
6 czerwca kina w Polsce mogą wznowić działalność
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy stęsknili się za oglądaniem filmów na wielkim ekranie. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński ogłosił, że 6 czerwca kina w Polsce będą mogły wznowić działalność.

Decyzja o ponownym otwarciu przybytków X muzy będzie zależała od ich właścicieli. Warunkiem jest ograniczenie pojemności widowni do 50%. Obowiązkowe ma być także zakrywanie ust i nosa w trakcie seansu.

Niestety, jak dowiedział się dziennik "Rzeczpospolita", sieci multipleksów Cinema City i Helios nie planują otwierać swoich kin 6 czerwca.  Ich śladami może pójść także Multikino. - Jestem zaskoczony tak wczesną datą. Czekamy na szczegółowe zasady reżimu, który powinniśmy zastosować – powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes Heliosa, Tomasz Jagiełło.

Przypomnijmy: polskie kina są nieczynne od 12 marca. Władze nakazały zamknięcie ich w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa.

Na razie nie wiadomo, jakie tytuły znajdą się w repertuarze kin po ich ponownym otwarciu. Wiele wskazuje na to, że początkowo widzowie będą skazani na filmy, które zadebiutowały na ekranach w lutym i na początku marca. Polscy dystrybutorzy nie zaplanowali na czerwiec żadnej dużej premiery.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones