Aktor z "Fantastycznych zwierząt" skazany za napaść seksualną

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Aktor+znany+z+%22Fantastycznych+zwierz%C4%85t%22+skazany+za+napa%C5%9B%C4%87+seksualn%C4%85-142378
Aktor z "Fantastycznych zwierząt" skazany za napaść seksualną
źródło: Getty Images
autor: Samir Hussein
Kevin Guthrie, szkocki aktor znany z takich filmów jak "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" i "Dunkierka", najbliższe trzy lata spędzi w więzieniu. Został bowiem uznany winnym napaści seksualnej.

Do zdarzenia doszło w 2017 roku w mieszkaniu należącym do znajomego Guthriego, aktora Scotta Reida. Kobieta przyjechała do nich z wizytą, jednak poczuła się źle. Reid poszedł zadzwonić po pogotowie, a Guthrie został przy niej. Aktor twierdził, że jej tylko pomagał. Kobieta zeznała, że kiedy była półprzytomna poczuła, jak Guthrie zdejmuje jej górę, a potem dokonuje różnych aktów seksualnych. Zaprzestał, kiedy Reid miał wejść do pokoju. Jej zeznania potwierdził zebrany materiał genetyczny, w tym DNA aktora na bieliźnie ofiary.

Proces trwał cztery dni. Guthrie został uznany winnym napaści seksualnej. Oprócz wyroku trzech lat pozbawienia wolności zasądzono również wpisanie go na listę przestępców seksualnych.
Udostępnij: