Aktorski "Pinokio" Disneya od reżysera "Skyfall"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Aktorski+%22Pinokio%22+Disneya+od+re%C5%BCysera+%22Skyfall%22-123277
Już dwa lata temu informowaliśmy o planach realizacji przez Disneya filmu "Pinocchio". Będzie to aktorska wersja klasycznej animacji z 1940 roku – "Pinokio". Dopiero teraz jednak studio znalazło odpowiedniego kandydata na stanowisko reżysera. Rozmowy w sprawie realizacji filmu rozpoczął Sam Mendes ("Skyfall").


"Pinokio" to adaptacja słynnej powieści Carla Collodiego wydanej w XIX wieku. Jej bohaterem jest drewniana marionetka skonstruowana przez stolarza Geppetto, która marzy o tym, by stać się prawdziwym chłopcem. Pinokio ma skłonność do "naginania prawdy", co jednak łatwo wychodzi na jaw. Za każdym razem, kiedy kłamie, jego nos się wydłuża.

Autorem scenariusza jest Chris Weitz, który z Disneyem współpracował już przy dwóch widowiskach: "Kopciuszek" i "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie". Będzie też jednym z producentów.

Pinokio to postać, która w świecie kina cieszy się ostatnio sporą popularnością. Swoją wersję szyku Warner Bros., w której postać Geppetta zagra Robert Downey Jr. O animowanej wersji z kolei od lat marzy Guillermo del Toro.