Alicia Vikander nie będzie już Larą Croft. Trwają prace nad rebootem "Tomb Raider"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Alicia+Vikander+nie+b%C4%99dzie+ju%C5%BC+Lar%C4%85+Croft.+Trwaj%C4%85+prace+nad+rebootem+%22Tomb+Raider%22-147243
Alicia Vikander nie będzie już Larą Croft. Trwają prace nad rebootem "Tomb Raider"
Gotowi na kolejny hollywoodzki reboot? Po 9 latach producent Graham King zakończył współpracę ze studiem MGM i poszukuje aktualnie nowego domu dla marki "Tomb Raider". Wśród wytwórni i serwisów streamingowych nie brakuje ponoć chętnych, by ugościć Larę Croft. Niestety, w związku z tym, że MGM nie ma już praw do serii, zapowiadany od 2019 roku sequel filmu "Tomb Raider" z Alicią Vikander został oficjalnie skasowany. Możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie poznamy nową odtwórczynię roli dzielnej archeolożki.      

Fenomen cyklu "Tomb Raider""Tomb Raider" to ekranizacja istniejącego od 1996 roku kasowego cyklu gier wideo, który do dziś sprzedał się w blisko 90-milionowym nakładzie. Główną bohaterką serii jest brytyjska arystokratka i poszukiwaczka przygód Lara Croft. Pomimo szlachetnego urodzenia Lara na ogół nie interesuje się społeczeństwem wyższych klas, uznając je za duszące i nudne. Bardziej zafascynowana jest zagłębianiem się w sekrety przeszłości. Ekspedycje Lary skupiają się na poszukiwaniach najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych artefaktów na świecie.

Pierwszą odtwórczynią roli Lary Croft na wielkim ekranie była Angelina Jolie. Dwa filmy z jej udziałem - "Tomb Raider" (2001) i "Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia" (2003) - zarobiły na całym świecie 432 miliony dolarów. W 2018 roku na ekrany trafił reboot serii, w którym główną rolę zagrała zdobywczyni Oscara, szwedzka aktorka Alicia Vikander. Widowisko zarobiło na całym świecie 274 miliony dolarów przy 94-milionowym budżecie.

W naszej recenzji filmu pisaliśmy: świetnie obsadzona Vikander jest jednocześnie wrażliwa i bezwzględna, zdeterminowana i bezradna. Kamera prześlizguje się po wyrzeźbionym na siłowni ciele aktorki, lecz bardziej niż na eksponowaniu seksapilu, operatorowi zależy na podkreślaniu jej atletycznej sprawności. Sceny akcji idą tu w dziesiątki, lecz większość to rewia wątpliwej jakości efektów komputerowych. Bohaterowie trajkoczą jak najęci o rodzinie i spuściźnie przeszłych pokoleń, lecz koniec końców i tak chodzi o to, kto podskoczy wyżej, pobiegnie szybciej i uderzy mocniej.

Zwiastun filmu "Tomb Raider"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones