Alicia Vikander zamiast Michelle Williams jako żona Henryka VIII

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Alicia+Vikander+zamiast+Michelle+Williams+jako+%C5%BCona+Henryka+VIII-145796
Alicia Vikander zamiast Michelle Williams jako żona Henryka VIII
źródło: Getty Images
Alicia Vikander ("Zielony Rycerz. Green Knight") przejmuje rolę po Michelle Williams ("Venom 2: Carnage"). Vikander wystąpi zamiast Williams w dramacie kostiumowym "Firebrand". U jej boku pojawi się Jude Law w roli króla Henryka VIII. Reżyseruje Karim Aïnouz ("Niewidoczne życie sióstr Gusmao").

O czym opowie "Firebrand" z Alicią Vikander?Vikander wcieli się w postać Katarzyny Parr. Była to szósta, ostatnia żona Henryka VIII, dla której on był z kolei trzecim mężem. Projekt pomyślany jest jako rewizjonistyczne kino kostiumowe i psychologiczny horror rozgrywający się na dworze Tudorów. Parr - jedyna z żon Henryka VIII, która uniknęła skazania bądź śmierci - będzie główną bohaterką filmu.

GettyImages-113491553.jpg Getty Images © UniversalImagesGroup


Scenariusz napisały Jessica Ashworth i Henrietta Ashworth ("Obsesja Eve"). Film jest oparty na powieści "Queen’s Gambit" autorstwa Elizabeth Fremantle.

Za kamerą stanie Brazylijczyk Karim Aïnouz, dla którego będzie to anglojęzyczny debiut.

Alicia Vikander - gdzie ją niedługo zobaczymy?Alicia Vikander to szwedzka aktorka, laureatka Oscara za film "Dziewczyna z portretu" (2015). W jej filmografii są m.in. "Ex Machina" (2015), "Kryptonim U.N.C.L.E." (2015), "Światło między oceanami" (2016) i "Tomb Raider" (2018). Ostatnio mogliśmy oglądać ją w filmie "Zielony Rycerz. Green Knight" (2021).


Jesienią na HBO ma zadebiutować serial "Irma Vep", w którym Vikander wcieli się w tytułową bohaterkę. Projekt będzie remakiem filmu fabularnego z 1996 roku pod tym samym tytułem. Serial wyreżyseruje Olivier Assayas, który nakręcił też kinowy oryginał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones