Powiało grozą? Scenarzystka "Marvels" w zespole "Tomb Raider"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Tomb+Raider%22.+Scenarzystka+%22Marvels%22+szykuje+fabu%C5%82%C4%99+serialu%2C+kt%C3%B3rego+bohaterk%C4%85+jest+Lara+Croft-153009
Powiało grozą? Scenarzystka "Marvels" w zespole "Tomb Raider"
Jak informowaliśmy na początku roku, Amazon szykuje serial "Tomb Raider" na podstawie bestsellerowego cyklu gier. Główną scenarzystką i producentką wykonawczą przedsięwzięcia została wtedy laureatka Emmy, Phoebe Waller-Bridge ("Fleabag"). Teraz w Variety czytamy, że do ekipy przygotowującej scenariusz dołączyła Megan McDonnell, czyli autorka fabuły widowiska komiksowego "Marvels".

Fenomen cyklu "Tomb Raider""Tomb Raider" to istniejący od 1996 roku kasowy cykl gier wideo, który do dziś sprzedał się w blisko 90-milionowym nakładzie. Główną bohaterką serii jest brytyjska arystokratka i poszukiwaczka przygód Lara Croft. Pomimo szlachetnego urodzenia Lara na ogół nie interesuje się społeczeństwem wyższych klas, uznając je za skostniałe i nudne. Bardziej zafascynowana jest zagłębianiem się w sekrety przeszłości. Ekspedycje Lary skupiają się na poszukiwaniach najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych artefaktów na świecie.

Pierwszą odtwórczynią roli Lary Croft na wielkim ekranie była Angelina Jolie. Dwa filmy z jej udziałem - "Tomb Raider" (2001) i "Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia" (2003) - zarobiły na całym świecie 432 miliony dolarów. W 2018 roku na ekrany trafił reboot serii, w którym główną rolę zagrała zdobywczyni Oscara, szwedzka aktorka Alicia Vikander. Widowisko wyciągnęło z portfeli widzów 274 miliony dolarów przy 94-milionowym budżecie. W kwietniu 2019 roku zapowiedziano powstanie sequela filmu. Ostatecznie plany te trafiły jednak do kosza, a producenci zaczęli poszukiwanie nowego domu dla Lary Croft.


Megan McDonnell - Marvela do "Tomb Raider"Megan McDonnell rozpoczęła karierę w Hollywood od pracy przy podcaście Johna Augusta i Craiga Mazina "Scriptnotes". Stamtąd przeniosła się do Marvel Studios. Dołączyła do ekipy pracującej nad fabułą serialu "WandaVision".

Następnie została scenarzystką widowiska "Marvels", a potem konsultantką przy serialu "Agatha: Darkhold Diaries".

McDonnell ma też na swoim koncie pracę dla serialu Apple'a "Dark Matter" z Jennifer Connelly, Alice Bragą i Joelem Edgertonem. Z kolei FX szykuje serial na podstawie jej oryginalnego pomysłu "Disordered".

Variety uznał ją za jedną z 10 scenarzystów, których kariery warto śledzić.

Zwiastun filmu "Marvels"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones