FOTO: Alicia Vikander jako serialowa "Irma Vep"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Alicia+Vikander+jako+serialowa+%22Irma+Vep%22-146259
FOTO: Alicia Vikander jako serialowa "Irma Vep"
HBO chwali się pierwszymi zdjęciami z miniserialu "Irma Vep", opartego na filmie o tym samym tytule z 1996 roku. Reżyserem obu projektów jest Olivier Assayas. W głównej roli zobaczymy laureatkę Oscara Alicię Vikander ("Dziewczyna z portretu"). Przed premierą telewizyjną oraz na platformie streamingowej stacji (zaplanowaną na 6 czerwca), pokazy serialu odbędą się na festiwalu w Cannes.
"Irma Vep" – o czym opowie serial?Vikander wcieli się w postać Miry – amerykańskiej gwiazdy kina, która jest rozgoryczona tym, jak potoczyła się jej kariera. Jest też załamana niedawnym rozstaniem. Porzuca więc Amerykę i przenosi się do Francji. Tam przyjmuje pseudonim Irma Vep i zgadza się zagrać w remake'u klasycznego francuskiego filmu z czasów kina niemego – "Les Vampires". Zanurzona w świat ponurego kryminału Mira z coraz większym trudem walczy o odseparowanie siebie od postaci, którą gra.

W obsadzie serialu znaleźli się również: Vincent Macaigne ("Dyskretny urok niebezpiecznych myśli"), Jeanne Balibar ("Memoria"), Devon Ross, Lars Eidinger ("Sils Maria"), Vincent Lacoste ("Stracone złudzenia"), Nora Hamzawi ("Podwójne życie"), Adria Arjona ("Detektyw"), Carrie Brownstein ("Portlandia"), Byron Bowers ("Słodziak"), Fala Chen ("Od nowa"), Hippolyte Girardot ("Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun"), Alex Descas ("Chocolat") i Antoine Reinartz ("120 uderzeń serca").

HBO współpracuje przy produkcji z A24. To nie pierwsza kooperacja obu firm – razem odpowiedzialne są za bijący rekordy popularności serial "Euforia". Jego twórca Sam Levinson, podobnie jak Assayas i Vikander, jest producentem wykonawczym "Irma Vep".

Zwiastun serialu "Euforia"

 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones