Alicia Vikander obok Cate Blanchett w satyrze na szczycie G7

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Alicia+Vikander+obok+Cate+Blanchett+w+satyrze+na+szczycie+G7.+To+nowy+film+Guya+Maddina-153607
Alicia Vikander obok Cate Blanchett w satyrze na szczycie G7
źródło: Getty Images
autor: Ernesto Ruscio
Alicia Vikander ("Tomb Raider") znalazła się w obsadzie satyrycznego filmu "Rumors". Za kamerą produkcji stanął kanadyjski mistrz arthouse'u Guy Maddin. Gwiazdą produkcji jest Cate Blanchett

"Rumors" - co wiemy o wspólnym projekcie Blanchett i Vikander?"Rumors" opowieść o siedmiorgu przywódcach i przywódczyniach największych liberalnych demokracji świata, którzy spotykają się na szczycie G7.
Niedługo później, na skutek niespodziewanego splotu wypadków, wszyscy gubią się w lesie. Zmagając się z tajemniczym zagrożeniem i starając się przetrwać, bohaterowie muszą jednocześnie wypracować kompromis w sprawie globalnego kryzysu.

W obsadzie filmu są również Roy Dupuis ("Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce"), Charles Dance ("Gra o tron"), Denis Menochet ("Bękarty wojny") oraz Zlatko Buric ("W trójkącie"). 

Vikander mogliśmy ostatnio oglądać w Cannes w dramacie kostiumowym "Firebrand" oraz w serialu "Irma Vep" (zwiastun poniżej):"Zielona mgła" - eksperyment Guya Maddina z Cate Blanchett"Rumors" nie jest pierwszym wspólnym projektem Maddina i Blanchett. Wcześniej spotkali się na planie eksperymentalnego filmu "Zielona mgła".

"Zielona mgła" to found-footage'owy hołd dla San Francisco, pieczołowicie zmontowany z fragmentów filmów, których akcja rozgrywa się w tym dumnym i pięknym mieście. Najsłynniejszym z nich jest z pewnością "Zawrót głowyAlfreda Hitchcocka - i to do niego stale odwołuje się nowy film kanadyjskiego ekscentryka. Zmieniające się jak w kalejdoskopie obrazy parafrazują zdarzenia z klasycznego thrillera. Śledzimy historię o tragicznej miłości i złowrogim spisku, spowitą w kłębach zielonej toksycznej mgły, odurzających wyziewów tajemnicy i śmierci, które w trakcie cyfrowej obróbki zostały dodane do materiałów archiwalnych.
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones