Amazon szykuje serial "Tomb Raider". Wiemy, kto napisze scenariusz

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Tomb+Raider%22%3A+Amazon+szykuje+serial+z+Lar%C4%85+Croft.+Scenariusz+napisze+Phoebe+Waller-Bridge-149344
Amazon szykuje serial "Tomb Raider". Wiemy, kto napisze scenariusz
Jak informuje dziennik "The Hollywood Reporter", serwis streamingowy Amazon Prime Video przygotowuje serial będący adaptacją megapopularnego cyklu gier wideo "Tomb Raider". Scenarzystką i producentką wykonawczą przedsięwzięcia została laureatka Emmy, Phoebe Waller-Bridge ("Fleabag").

"Tomb Raider": co wiemy o serialu?Projekt znajduje się na razie na bardzo wczesnym etapie realizacji. Prócz Waller-Bridge zaangażowani są w niego także Ryan Andolina i Amanda Greenblatt, którzy jeszcze do niedawna sprawowali kierownicze stanowiska w dziale produkcji Prime Video. W grudniu ubiegłego roku oboje postanowili założyć własną firmę producencką.

Przypomnijmy, że "Tomb Raider" to nie jedyny serial, który Waller-Bridge szykuje aktualnie dla Amazonu. Zaledwie wczoraj pisaliśmy, iż aktorka i scenarzystka przeniesie na ekran powieść "Sign Here" pióra Claudii Lux. To czarna komedia, której bohaterem jest urzędnik pracujący w Piekle.

GettyImages-1455260945.jpg Getty Images © Laurent KOFFEL


Fenomen cyklu "Tomb Raider""Tomb Raider" to istniejący od 1996 roku kasowy cykl gier wideo, który do dziś sprzedał się w blisko 90-milionowym nakładzie. Główną bohaterką serii jest brytyjska arystokratka i poszukiwaczka przygód Lara Croft. Pomimo szlachetnego urodzenia Lara na ogół nie interesuje się społeczeństwem wyższych klas, uznając je za skostniałe i nudne. Bardziej zafascynowana jest zagłębianiem się w sekrety przeszłości. Ekspedycje Lary skupiają się na poszukiwaniach najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych artefaktów na świecie.

Pierwszą odtwórczynią roli Lary Croft na wielkim ekranie była Angelina Jolie. Dwa filmy z jej udziałem - "Tomb Raider" (2001) i "Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia" (2003) - zarobiły na całym świecie 432 miliony dolarów. W 2018 roku na ekrany trafił reboot serii, w którym główną rolę zagrała zdobywczyni Oscara, szwedzka aktorka Alicia Vikander. Widowisko wyciągnęło z portfeli widzów 274 miliony dolarów przy 94-milionowym budżecie. W kwietniu 2019 roku zapowiedziano powstanie sequela filmu. Ostatecznie plany te trafiły jednak do kosza, a producenci zaczęli poszukiwanie nowego domu dla Lary Croft. Dziś wiemy, że stała się nim platforma Amazonu.

Phoebe Waller-Bridge - prawa ręka Indiany JonesaW czerwcu zobaczymy Phoebe Waller-Bridge jako Helenę, chrześniaczkę Henry'ego Jonesa, w widowisku "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia". Akcja filmu rozgrywa się w 1969 roku. Tytułowy bohater (Harrison Ford) musi stawić czoła pracującemu w NASA byłemu naziście Jurgenowi Vollerowi (Mads Mikkelsen). Złoczyńca planuje wykorzystać lądowanie na Księżycu oraz tajemniczy artefakt, aby odmienić losy świata.

Steven Spielberg, który wyreżyserował cztery poprzednie części cyklu, piastuje tym razem stanowisko producenta. Za kamerą stanął James Mangold.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones