American Horror Story po raz szósty i ostatni

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/American+Horror+Story+po+raz+sz%C3%B3sty+i+ostatni-114400
Telewizja FX ogłosiła właśnie, że już wkrótce ruszy produkcja szóstego i ostatniego sezonu serialu "American Horror Story". Finałowa odsłona, która pojawi się w 2016, nie ma na razie tytułu, ale jej showrunnerem będzie oczywiście Ryan Murphy. Fani zastanawiają się tymczasem, czy istnieje szansa na powrót Jessiki Lange. Role w serialu przyniosły aktorce szereg nagród i nominacji, w tym Złotego Globa i dwie statuetki Emmy.


Gdyby Ryan przyszedł do mnie i spytał, czy chciałabym zagrać mniejszą rolę na kilka odcinków, bez wątpienia bym się zgodziła i była szczęśliwa - przyznała aktorka w udzielonym w czerwcu wywiadzie. Współpraca z nim była wspaniała, więc chętnie bym ją kontynuowała. A wy, chcielibyście zobaczyć ją jeszcze raz na ekranie?

Od nawiedzonego domu, przez szpital psychiatryczny, miasteczko pełne czarownic i cyrk, po przerażający hotel, serial stał się wizytówką stacji FX i zarazem jej najlepiej ocenianym show - jest to tym bardziej zaskakujące, że wraz z każdym sezonem scenarzyści wyrzucają wszystko do kosza i zaczynają pracę od podstaw, z nowymi bohaterami, fabułą i konwencją. Pierwsze cztery sezony zdobyły 13 nagród Emmy (na 71 nominacji), z czego aż 5 przypadło na "American Horror Story: Freak Show". Piąta seria wciąż ma świetne wyniki oglądalności - minimalnie lepsze niż poprzednia.

W obsadzie 5. sezonu są m.in. Matt Bomer, Lady Gaga, Sarah Paulson, Angela Bassett i Kathy Bates