Anthony Mackie gwiazdą nowego thrillera Netfliksa

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Anthony+Mackie+gwiazd%C4%85+nowego+thrillera+Netfliksa-140368
Anthony Mackie gwiazdą nowego thrillera Netfliksa
źródło: Getty Images
autor: Mondadori Portfolio
Anthony Mackie znów kręci z Netfliksem. Aktor, który w drugim sezonie produkowanego dla streamingowego giganta serialu "Altered Carbon" wcielił się w postać Takeshiego Kovacsa, będzie gwiazdą i jednym z producentów thrillera "The Ogun".

Scenariusza napisała Madison Turner, która pracowała jako kaskaderka na planie takich produkcji jak "American Pie: Zjazd absolwentów" czy "Mroczny rycerz powstaje". Bohaterem jest Xavier Rhodes (w tej roli Mackie), którego nastoletnia córka cierpi na rzadko spotykaną chorobę genetyczną. W poszukiwaniu lekarstwa mężczyzna zabiera dziewczynę do Nigerii. Kiedy zostaje ona porwana, Rhodes za wszelką cenę pragnie ją odnaleźć – nawet jeśli będzie to wymagało zejścia do gangsterskiego podziemia.

Aktor zakończył niedawno zdjęcia do wyczekiwanego przez fanów MCU serialu "The Falcon and the Winter Soldier", gdzie wciela się Sama Wilsona. Znany lepiej jako Falcon bohater jest byłym pilotem Sił Powietrznych USA, który po tragicznej śmierci swego przyjaciela odszedł ze służby. Wkrótce potem został sojusznikiem Kapitana Ameryki. Anthony Mackie wystąpił także w adaptacji głośnej powieści A.J. Finna "Kobieta w oknie". Netflix negocjuje prawa do filmu.